Yağlı Kağıttan Krema Sıkma Torbası Yapımı

Yağlı Kağıttan Krema Sıkma Torbası Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Yağlı kağıttan krema sıkma torbası yapımı ile artık siz de yapacağınız pasta, kek ve kurabiyeleri gönlünüzce süsleyebilirsiniz. Krema sıkma torbası, krem şanti, krema ve çeşitli sosları pasta, kek ya da kurabiyelerin üzerine sıkmak için kullanılan bir üründür. Bunların ağzına takılan özel aparatlar sayesinde çok güzel süslemeler yapılabilir. Krema sıkma torbanız yoksa bu yazımızı okuyarak siz de evde kolay bir şekilde sıkma torbası yapabilirsiniz. Ev yapımı pasta ya da kek pişirdiğinizde bunu süslemek için tek ihtiyacınız olan şey 1 tane yağlı kağıt. ( pişirme kağıdı ) Her evin mutfağında bu kağıtlardan bulunduğu için ekstra masraf yapmaya da gerek kalmayacaktır. Evde krema sıkma torbası yapmak isterseniz gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane yağlı kağıt ( Pişirme kağıdı )
  • Makas
  • Bant

Yağlı Kağıttan Krema Sıkma Torbası Nasıl Yapılır?

Evde krema sıkma torbası yapımı için malzemeler hazırsa aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak yağlı kağıttan kare şeklinde bir parçayı makas yardımı ile kesin.
  • Bu kare şeklindeki yağlı kağıdın iki köşesini çarpraz olarak birleştirerek buraya parmağınızla basınç uygulayın. Burada oluşan ek yerini makas ile kesin.
  • Bu şekilde elinizde üçgen bir parça olacak. Bu üçgenden külah yapmak için uç kısımdan tutup içe doğru kıvırın.
  • Bu şekilde külahı yaptıktan sonra ek yerini bant ile tutturun. Yukarıdaki sivri parçayı da bantladıktan sonra külahın uç kısmını makas ile biraz kesin.
  • Tüm bu aşamalardan sonra yağlı kağıttan krema sıkma torbası kullanıma hazırdır. Hemen içine kremayı koyarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yapmış olduğunuz bu krema sıkma torbasının ağız kısmına krema şekillendirmek için kullanılan ince aparatlardan takarak da kullanmanız mümkün. Bu pratik uygulama sayesinde evde yapacağınız pasta ve kekleri gönlünüzce süsleyebilirsiniz. Şık sunumlar yapmaktan hoşlanıyorsanız dışarıdan krema torbası almak yerine bunu evde kendiniz yapmayı da deneyebilirsiniz. Konu hakkında daha detaylı fikir sahibi olmak isterseniz aşağıda paylaştığımız, yağlı kağıttan krema sıkma torbası yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir.

Yağlı Kağıttan Krema Sıkma Torbası Yapımı Resimli Anlatım
Yağlı Kağıttan Krema Sıkma Torbası Yapımı Resimli Anlatım
Yağlı Kağıttan Krema Sıkma Torbası Yapımı
Yağlı Kağıttan Krema Sıkma Torbası Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial