Unicorn Sticker Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde kolay sticker yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Unicornlar sevimli görümleri ile okul malzemeleri arasında sıkça yer alır. Üzerinde unicorn bulunan çanta, defter, kalem başlığı ve stickerlar öğrencilerin favorisidir. Sizin de unicorn şeklinde bir stickera ihtiyacınız varsa bunu dışarıdan almak yerine evde kendiniz de rahatlıkla yapabilirsiniz. Önerimiz ilginizi çektiyse unicorn sticker yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Unicorn Sticker Yapımı

Evde sticker yapımı için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Kağıt, poşet ve eva gibi birçok malzeme ile sticker yapılabilmektedir. Biz sizlerle kağıt ve koli bandı ile sticker yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Bunun için tek yapmanız gereken beyaz kağıdın üzerine istediğiniz boyutta unicorn resmi çizip bunu boyamak. Sonrasında bunun parlak görünmesi için koli bandı ile kaplama yapabilirsiniz. Resim yapma yeteneğiniz yoksa uygun boyuttaki bir resmin çıktısını alabilir veya kitaptan seçeceğiniz sevimli resimleri sticker yapımında kullanabilirsiniz. Bu konuda bir örnek çalışma incelemek isterseniz, üç malzeme ile sticker yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Beyaz kağıt
  • Renkli kalemler
  • Makas
  • Koli bandı

Unicorn Sticker Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise unicorn sticker yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak beyaz kağıdın üzerine siyah kalem ile unicorn resmi çizin.
  • Çizdiğiniz resmi zevkinize uygun şekilde boyayın.
  • Çizip boyadığınız resmin kenarlarındaki fazlalığı makas yardımı ile kesin.
Unicorn Sticker Yapımı Resimli Anlatım
Unicorn Sticker Yapımı Resimli Anlatım
  • Unicorn resmini koli bandının arasına koyarak hafifçe bastırıp bandın kağıda yapışmasını sağlayın.
  • Sonraki aşamada kenarlardaki bant fazlalıklarını dikkatli bir şekilde kesin.

Tüm bu aşamalardan sonra unicorn sticker yapımı tamamlanmış oluyor. Arkasına küçük bir çift taraflı bant yapıştırarak kullanabilirsiniz. Çift taraflı bandınız yoksa stickerın arkasına yapıştırıcı sürerek de istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Kağıdın üzerine başka resimler çizip aynı yöntemi uygulayarak çok güzel tasarımlar yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda unicorn sticker yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Farklı yöntemler ile sticker yapmak isterseniz, evde sticker nasıl yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial