Tuvalet Kağıdı Rulosundan Yılan Yapımı

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Yılan Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosundan yılan yapımı okul öncesi için en kolay el işi uygulamalarından birisidir. Tuvalet kağıdı kullanılarak yapılan birçok sevimli hayvan figürü bulunmaktadır. Daha önceden bu tür örnekleri sizlerle paylaşmıştık. Bugünkü örnek çalışmada kolay yılan yapımı var. Projenin yapımında kullanılan tüm malzemeler hepimizin elinin altında bulunabileceği için ekstra harcama yapmaya gerek yoktur. Yılan pek sevilmeyen bir hayvan olsa da rengarenk boyanarak ilgi çekici bir hale getirilebilir. Biraz boya ve 1 tane tuvalet kağıdı rulosu ile nasıl yılan yapılacağını öğrenmek isterseniz yazımızın devamında konu hakkındaki detayları bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Tuvalet kağıdı rulosu
  • Makas
  • İstediğiniz renkte boya
  • Fırça
  • Oyuncak göz
  • Yapışkan

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Nasıl Yılan Yapılır?

Tuvalet kağıdı rulosundan yılan yapmak çok kolay bir uygulama olduğu için her yaştaki çocuk rahatlıkla yapabilir. Karton almak ve bunu şekillendirmeye çalışmak yerine biten tuvalet kağıdının rulosunu yılan yapmak için kullanabilirsiniz. Eğer çocuğunuz makas kullanamayacak kadar küçükse ruloyu kesme işlemini siz uygulayın. Yılanı boyama işini de ona bırakın. Çocuğunuz hayal gücünü ve boyalarını kullanarak istediği renkte bir yılan yapsın. Siz de onun bu güzel çalışmasını odasının dekorunda kullanın. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan yılan yapımını anlatmaya geçelim.

  • Kıvrımlı yapısı nedeni ile yılanı yaptıktan sonra boyamak biraz zor olabilir. Bu nedenle ilk olarak boyama işleminin yapılması daha uygun olur. Ruloyu guaj ya da pastel boya ile tek renk ya da farklı renklerde boyayın.
  • Boya kuruduktan sonra ruloyu makas ile şeritler halinde kesin.
  • Bu kesme işleminin ardından yılanın bir ucunu makas ile yılan başı şeklinde kesin. Sonra bir kağıda yılanın dilini yapın ve bunu yapışkan ile yerine sabitleyin.
  • Yılanın gözlerini de taktıktan sonra uygulama tamamlanmış oluyor.

İsterseniz oyuncak göz kullanmak yerine siyah keçeli kalem ile yılana göz çizebilir ya da el işi kağıdından da yapabilirsiniz. Minik düğme ya da boncuklardan da göz yapmanız mümkün. Kartondan yılan yapmak evde uygulanabilecek en kolay ve masrafsız okul öncesi etkinlik olduğu için herkes bu projeyi rahatlıkla deneyebilir. Siz de çocuğunuzla birlikte evde eğlenceli vakit geçirmek isterseniz biten tuvalet kağıtlarının rulolarını atmayıp aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi sevimli bir yılan yapabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Yılan Yapımı
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Yılan Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial