Tuvalet Kağıdı Rulosundan Top Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Top süs şık görünümü nedeni ile yılbaşı süsü olarak sıkça kullanılmaktadır. Sizin de böyle bir süse ihtiyacınız varsa dışarıdan almak yerine evde kendiniz de kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey tuvalet kağıdı rulosu. Bu karton ruloyu anlattığımız şekilde kesip parçalarını birbirine yapıştırarak güzel bir dekoratif süs yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz tuvalet kağıdı rulosundan top süs yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Top Süs Yapımı

Evde top süs yapmak için farklı kağıt, karton, keçe ve eva gibi malzemeler kullanılabilir. Basit bir yöntem uygulayarak şık bir süs yapmak isterseniz tuvalet kağıdı rulosu kullanabilirsiniz. Bu silindir şeklindeki kartonu makas ile kolaylıkla kesebilirsiniz. Kestiğiniz 3 tane karton daireyi iç içe yapıştırarak şık bir tasarıma imza atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane tuvalet kağıdı rulosu
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Desenli bant ya da boya

Süsü asmak için ince bir kurdele ya da ip kullanabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Top Süs Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise top süs yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • Tuvalet kağıdı rulosundan makas yardımı ile 3 tane daire şeklinde parça kesin.
  • Şık bir top süs yapmak isterseniz kestiğiniz bu parçaları desenli bant ile kaplayabilir ya da boyayabilirsiniz.
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Top Süs Yapımı Resimli Anlatım
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Top Süs Yapımı Resimli Anlatım
  • Top süsü yapmak için karton dairelerden birisini alın. Bunun alt ve üst tarafına yapıştırıcı sürdükten sonra diğer daireyi yan olarak getirerek bunun içine geçirin ve hafifçe bastırarak parçaların birbirine yapışmasını sağlayın.
  • Aynı şekilde 3. parçayı da yerine yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra tuvalet kağıdı rulosundan top süs yapımı tamamdır. Bu güzel süsü bir ip yardımı ile istediğiniz yere asabilirsiniz. Şık bir yılbaşı dekoru yapmak isterseniz rulodan kestiğiniz parçaları simli y ada metalik boya ile boyayabilirsiniz. Bu kolay geri dönüşüm çalışması sayesinde evde güzel bir yılbaşı süsü yapabilirsiniz. Top süs ve farklı yılbaşı süsleri yapımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıda paylaştığımız videoyu izleyebilirsiniz. Kolay gelsin. Aynı uygulamayı pet şişe ile yapmak isterseniz, pet şişe ile top süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial