Tuvalet Kağıdı Rulosundan Tavşan Kukla Yapımı

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Tavşan Kukla Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosundan tavşan kukla yapımı okul öncesi çocukların severek yapacağı bir el işi çalışmasıdır. Tuvalet kağıdı rulosu kendin yap çalışmalarında en çok kullanılan malzemelerden birisidir. Bu karton rulolarla çok güzel dekoratif süsler ve çocuklar için oyuncaklar yapılmaktadır. Siz de çocuğunuzla birlikte evde tuvalet kağıdı rulosundan oyuncak yapmak isterseniz, tavşan kukla yapmayı deneyebilirsiniz. Beraber yapacağınız bu kukla aynı zamanda çocuğunuzun odası için sevimli bir dekoratif süs olarak da kullanılabilir. Tuvalet kağıdı rulosundan tavşan kukla yapımı için gerekli malzemeleri ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Tavşan Kukla Yapımı

Evde tuvalet kağıdı rulosundan kukla yapmak isterseniz ilk olarak nasıl bir tasarım yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Bu karton rulolardan bebek ya da sevimli hayvan figürleri şeklinde kuklalar yapabilirsiniz. İsterseniz sevimli bir Kızılderili kukla da yapabilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, tuvalet kağıdı rulosundan Kızılderili yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Çocuğunuz tavşanları seviyorsa onunla beraber bu yazımızda anlatacağımız tavşan kuklayı yapabilirsiniz. Evde atılmayı bekleyen tuvalet kağıdı ruloları varsa bunları kukla yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane tuvalet kağıdı rulosu
 • Pembe el işi kağıdı
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • Oynar göz
 • Kulakları yapmak için pembe ve sarı eva
 • Ağız çizmek için siyah keçeli kalem

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Tavşan Kukla Nasıl Yapılır?

Tavşan kukla yaparken rulonun üzerini kaplamak için el işi kağıdı yerine A4 kağıt, eva ya da keçe gibi malzemeler de kullanabilirsiniz. İsterseniz bunun üzerini kaplamak yerine boya ile de renklendirmeniz mümkün. Malzeme seçimi konusundaki tercihi size bırakıyoruz. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede sevimli bir kukla yapabilirsiniz.

 • El işi kağıdından tuvalet kağıdı rulosunun boyutunda bir parçayı makas ile kesin.
 • Sonrasında kağıdı ruloya sarın ve yapıştırarak tutturun.
 • Kaplamayı bu şekilde yaptıktan sonra kulaklar için farklı renkte eva ile yaprak şeklinde parçalar yaparak makas ile kesin. Pembe eva ile burun olarak küçük bir üçgen parça hazırlayın.
 • Tüm parçaları bu şekilde hazırladıktan sonra oynar gözleri ve bu parçaları karton ruloya yapışkan ile tutturun. İsterseniz tavşanın gözlerini de eva ile yapabilir veya keçeli kalem ile çizebilirsiniz.
 • Son olarak siyah keçeli kalem ile tavşanın ağzını çizerek kukla yapımını tamamlayın.

Yapmış olduğunuz tavşan kuklayı parmaklarınıza geçirerek oynatabilir ya da arka tarafına iki tane delik açarak buralara parmaklarınızı sokabilirsiniz. Bu sevimli kuklayı çocuğunuz kalemlik olarak da kullanabilir. Aynı yöntemi uygulayarak kedi, köpek ya da başka hayvan figürleri de yapmanız mümkün. Bu kolay el işi çalışmasını yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, tuvalet kağıdı rulosundan tavşan kukla yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Yapacak olanlara kolay gelsin.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Tavşan Kukla Yapımı-1
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Tavşan Kukla Yapımı-1

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial