Tuvalet Kağıdı Rulosundan Nasıl Dekoratif Çerçeve Yapılır?

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Nasıl Dekoratif Çerçeve Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosundan nasıl dekoratif çerçeve yapılır diye merak ediyorsanız bu yazımızda sorunun cevabını bulabilirsiniz. Tuvalet kağıdı rulosu ile çok güzel dekor ürünleri yapılmaktadır. Bu tür kendin yap çalışmaları sayesinde hem tuvalet kağıdı ruloları atılmak yerine değerlendirilir hem de çok güzel tasarımlar yapılabilir. Sitemizde bu tür çalışmalardan örnekleri bulabilirsiniz. Elinizde tuvalet kağıdı rulosu varsa bunu dekoratif çerçeve yaparak değerlendirebilirsiniz. Evde bu çalışmayı denemek isterseniz gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Karton
 • Kurşun kalem
 • Makas
 • Birkaç tane tuvalet kağıdı rulosu
 • Silikon tabancası
 • Yaptığınız dekoratif çerçeveyi süslemek için bunu boyayabilir ve sonra üzerine parlak taş ya da boncuk gibi süs aksesuarları yapıştırabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Dekoratif Çerçeve Yapımı

Evde dekoratif çerçeve yapmak için kullanılabilecek en ideal malzemelerden birisi tuvalet kağıdı rulosudur. Silindir şeklindeki bu rulodan makas yardımı ile keseceğiniz parçaları istediğiniz gibi şekillendirebilir ve sonrasında bunları süsleyerek çok güzel tasarımlar oluşturabilirsiniz. Malzemeler hazır ise tuvalet kağıdı rulosundan çerçeve yapımına geçebilirsiniz.

 • Kartondan 4 tane aynı kalınlıkta parça kesin. Bunları kare bir çerçeve olacak şekilde köşelerinden yapıştırın. Eğer bu şekilde çerçeve yapmakta zorlanırsanız elinizde karton bir kutu kapağı varsa bunun ortasını bir falçata ile çıkarak da çerçeve yapabilirsiniz. Çerçeveyi hazırladıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
 • Tuvalet kağıdı rulosunu yan olarak tutun ve bunun üzerine elinizle bastırın. Bu şekilde karton rulo yassı bir hale gelecektir.
 • Sonraki aşamada makas yardımı ile bu rulodan 1 parmak genişliğinde parçalar kesin.
 • Yaprak şeklindeki bu karton parçaları birbirine yapıştırıp çiçek yapabilir ya da bunları değişik şekillerde katlayarak da birçok farklı şekil oluşturabilirsiniz. Bu konuda daha iyi fikir sahibi olmak isterseniz, tuvalet kağıdı rulosuna nasıl şekil verilir yazımıza göz atabilirsiniz.
 • Yaptığınız bu şekilleri kenarlarından karton çerçeveye yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.
 •  Bu çerçeveyi akrilik boya ya da sprey boya ile renklendirebilirsiniz. Daha şık bir tasarım yapmak için boncuk ve küçük taşlarla süsleme de yapabilirsiniz.

Bu pratik uygulama sayesinde karo şeklinde istediğiniz sayıda dekoratif süs yapmanız mümkün. Çerçevenin içindeki desenleri isterseniz tuvalet kağıdı rulosu yerine fon kartonu ile de yapabilirsiniz. Evde tuvalet kağıdı rulosundan çerçeve yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız görseller bu konuda işinize yarayabilir.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Nasıl Dekoratif Çerçeve Yapılır
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Nasıl Dekoratif Çerçeve Yapılır
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Dekoratif Çerçeve Yapımı
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Dekoratif Çerçeve Yapımı
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Dekoratif Çerçeve Yapımı-1
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Dekoratif Çerçeve Yapımı-1

Önerilen makaleler

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial