Tuvalet Kağıdı Rulosundan Nasıl Araba Yapılır?

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Nasıl Araba Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosundan nasıl araba yapılır? sorusunun cevabını ve bu konuda yapabileceğiniz çok pratik bir uygulamayı bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Kartondan oyuncak yapımı hesaplı ve pratik bir uygulama olduğu için günümüzde çocuklarla birlikte evde bu tür çalışmalar sıkça yapılmaktadır. Siz de çocuğunuz için faydalı bir el işi çalışması arıyorsanız tuvalet kağıdı rulosu ile araba yapma fikri hoşunuza gidebilir. Konu hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler için aşağıda malzeme listesini ve yapım aşamasını paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • Tuvalet kağıdı rulosu
  • İstediğiniz renkte boya
  • Karton
  • 4 tane raptiye
  • Siyah ve beyaz boya ( tekerlekleri boyamak için )
  • Kurşun kalem
  • Makas

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Araba Yapımı

Evde çocuklar için kartondan oyuncak yapmak oldukça keyifli bir uğraştır. Evde yapacağınız bu tür aktiviteler sayesinde onlarla verimli vakit geçirirken el becerilerinin gelişmesine de yardımcı olabilirsiniz. Tuvalet kağıdı rulosu silindir şeklinde olduğu için araba yapımı için oldukça ideal bir malzemedir. Biraz boya ve hayal gücü ile bu rulolardan harika yarış arabaları yapmak mümkündür. Erkek çocuklar arabalara düşkün olduğu için bu çalışmayı yapmaktan keyif alacaklardır. Uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda tuvalet kağıdı rulosundan araba yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Görsellerden ve açıklamalı anlatımdan faydalanarak siz de çocuğunuzla birlikte birbirinden güzel arabalar yapabilirsiniz.

Yarış arabası yapımına ilk olarak tuvalet kağıdı boyanarak başlanır. Rulonun her tarafını boşluk bırakmayacak şekilde boyadıktan sonra bir süre kurumasını bekleyin.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Araba Yapımı Resimli Anlatım
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Araba Yapımı Resimli Anlatım

Sürdüğünüz boya kururken siz de arabanın tekerleklerini yapmaya geçebilirsiniz. Kartonun üzerine kurşun kalem yardımı ile 4 tane aynı boyda yuvarlak şekil çizin. Tüm yuvarlakların aynı  boyutta olması için büyük metal para ya da ona benzer yuvarlak bir nesne kullanabilirsiniz . Yuvarlakları çizdikten sonra makas yardımı ile güzelce kesin. Daha sonra bunların ortasını beyaza kenarlarını da siyaha boyayarak tekerlek görünümü verin.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Araba Yapımı Resimli Anlatım-1
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Araba Yapımı Resimli Anlatım-1

Boyası kuruyan tuvalet kağıdı rulosunun üzerine makas yardımı ile resimde gördüğünüz gibi bir delik açın. Tekerlekleri raptiye yardımı ile yerlerine sabitleyin. Son olarak arabanın ön tarafına boya ile şerit şeklinde çizgiler yapın. Boya kuruduktan sonra tuvalet kağıdı rulosundan yarış arabası yapımı tamamdır. Bu güzel yarış arabasını çocuğunuza oynaması için verebilir ya da odasının dekorunda kullanabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Araba Yapımı
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Araba Yapımı

Çocuklar için kartondan oyuncak yapmak resimli anlatımda da görüldüğü gibi oldukça kolaydır. İsteyen herkes bu uygulamayı evde çocuğu ile birlikte rahatlıkla yapabilir.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial