Tuvalet Kağıdı Rulosundan Kalpli Süs Yapımı

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Kalpli Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosundan kalpli süs yapımı evde kolay bir kendin yap çalışması yapmak isteyenlerin dikkatini çekebilecek bir uygulamadır. Tuvalet kağıdı rulosu dekoratif süs yapımında en çok kullanılan malzemelerden birisidir. Bu karton rulolardan oluşturulan yaprak ya da başka şekillerdeki şeritler birbirine yapıştırılarak çok güzel tasarımlar yapılmaktadır. Kendin yap kategorimizde bu çalışmalardan birçok örnek bulabilirsiniz. Evde kıyıda köşede atılmayı bekleyen tuvalet kağıdı ruloları varsa bunları değerlendirmek için bu uygulamayı yapmayı düşünebilirsiniz. Tuvalet kağıdı rulosundan kalpli süs yapımı için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapımı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Kalpli Süs Yapımı

Kalpli dekoratif süs yapmak için kullanılabilecek en ideal malzemelerden birisi de tuvalet kağıdı rulosudur. Bu rulolar karton olduğu için bunları kesmek, yapıştırmak ve boyamak kolay olmaktadır. Biraz hayal gücü biraz da el becerisi ile siz de evde tuvalet kağıdı rulosu ile dekoratif süs yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 4 tane tuvalet kağıdı rulosu
 • Kurşun kalem
 • Cetvel
 • Makas
 • Yapıştırıcı

Yaptığınız dekoratif süsü renklendirmek isterseniz guaj boya, akrilik boya ya da sprey boya kullanabilirsiniz. Daha şık bir tasarım yapmak isterseniz uygulamanın yapımında küçük parlak taşlar da kullanabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Nasıl Kalpli Süs Yapılır?

Malzeme listesinde uygulamanın yapımı için 4 tane tuvalet kağıdı rulosu gerektiğiniz belirttik. Bu sayı şeritleri keseceğiniz kalınlığa ve yapacağınız süsün büyüklüğüne göre değişebilir. Listede verdiğimiz malzemeler hazır ise uygulamayı yapmaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak tuvalet kağıdı rulolarını yan yatırın ve bunların üzerine elinizle bastırarak yassılaşmalarını sağlayın.
 • Daha sonra bunların üzerine cetvel ve kurşun kalem ile eşit aralıklı çizgiler yapın. Bu çizgilerin üzerinden makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
 • Bu şekilde elinizde çok sayıda yaprak şeklinde karton şerit olacak.
 • Hazırladığınız bu 8 tanesinin alt tarafına yapışkan sürerek bunları birbirine tutturun.
 • Daha sonra yaptığınız şekli düz bir zemine koyun ve bunun üst taraftan iki yanına yaprak şeklindeki şeritlerden yapıştırın.
 • Bu şeritleri uçlarından yapışkan ile birbirine tutturarak kalp şeklinde bir çerçeve oluşturun.
 • Tüm bu aşamalardan sonra kalp şeklinde dekoratif süs yapımı tamamlanmış oluyor. Buna ince bir kurdele ya da ip geçirerek istediğiniz yere asabilirsiniz.

Daha şık bir süs yapmak isterseniz bunu simli veya metalik boyalarla renklendirebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde salon ya da oturma odanızda kullanabileceğiniz çok güzel dekor ürünleri yapabilirsiniz. Tuvalet kağıdı rulosundan dekoratif süs yapmak isteyenler için aşağıda örnek bir çalışma paylaşıyoruz. Evde böyle uygulamalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız, tuvalet kağıdı rulosundan çiçekli kapı süsü yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Kalpli Süs Yapımı
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Kalpli Süs Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial