Tuvalet Kağıdı Rulosundan Halka Süs Yapımı

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Halka Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosundan halka süs yapımı evde keyif alarak uygulayacağınız bir el işi çalışmasıdır. Bu çalışma sayesinde biten tuvalet kağıdı rulolarını ve birçok atık malzemeyi de değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan artan el işi kağıdı keçe, eva, tül ya da daha farklı kumaş çeşitleri varsa bunlar uygulamanın yapımında çok işinize yarayacaktır. Günümüzde birçok dekor ürününün yapımında tuvalet kağıdı rulosu kullanılmaktadır. Bugün bahsedeceğimiz çalışmada da bu rulolardan kullanılmaktadır. Az sonra size anlatacağımız çalışmayı evde yaparak çok güzel bir duvar süsü ya da kapı perdesi yapabilirsiniz. Tuvalet kağıdı rulosundan halka süs yapmak için gerekli malzemeleri ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Tuvalet kağıdı rulosu
  • Makas
  • Kumaş, desenli kağıt ya da keçe gibi herhangi bir kaplama malzemesi
  • Yapıştırıcı
  • Halkaları birbirine tutturmak için ip ya da ince bir kurdele

Bu uygulamayı yapmak için çok sayıda tuvalet kağıdı rulosu gerekmektedir. Yapacağınız halkanın kalınlığına göre 1 tane rulodan 3 ya da 4 tane halka çıkmaktadır. Bu hesaptan yola çıkarak ne kadar tuvalet kağıdı rulosuna ihtiyacınız olduğunu tahmin edebilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Nasıl Halka Süs Yapılır?

Evde kolay süs yapımı için en ideal malzemelerden birisi de tuvalet kağıdı rulosudur. Bu rulo makas ile kolay bir şekilde kesilebildiği için günümüzde birçok kendin yap çalışmasında kullanılmaktadır. Malzemeler hazır ise hemen aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak yapacağınız halka süslerin kalınlığına karar vermeniz gerekiyor. Şık bir tasarım oluşturmak için rulodan 3 parmak genişliğinde halkalar kesebilirsiniz.
  • Bu şekilde yeterli sayıda halka yaptıktan sonra bir diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Bu aşamada kaplama yapacağınız malzemeden halkaya uygun boyutta bir şerit kesin. Sonrasında karton halkanın üzerine yapıştırıcı sürün ve kaplama malzemesini bunun üzerine hafifçe bastırarak yapışmasını sağlayın.
  • Yaptığınız halka süsleri bir ip ya da ince bir kurdele yardımı ile birbirine tutturarak istediğiniz uzunlukta bir süs yapmanız mümkün.

Bu pratik uygulama sayesinde evde çok güzel dekoratif süsler yapabilirsiniz. Bu yöntemi kapı perdesi yapmak için de uygulamanız mümkün. Daha şık bir tasarım oluşturmak isterseniz halkaların aralarına boncuklar da takabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Siz de kartondan halka süs yapmak isterseniz aşağıdaki görsellerden ilham alabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Halka Süs Yapımı
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Halka Süs Yapımı
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Halka Süs
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Halka Süs

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial