Tuvalet Kağıdı Rulosundan Araba Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosunu kesmek, boyamak ve yapıştırmak kolay olduğu için bu malzeme okul öncesi etkinliklerde sıkça kullanılmaktadır. Biz de bugün sizlerle bu uygulamalara örnek olabilecek kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayarak evde çocuğunuzla birlikte sevimli bir araba yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz tuvalet kağıdı rulosundan araba yapımı için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Araba Yapımı

Evde karton araba yapmak için tuvalet kağıdı rulosu kullanabilirsiniz. Bu karton rulo hem şekil hem de yapı olarak araba yapımı için uygun bir malzemedir. Tuvalet kağıdını istediğiniz bir renge boyayarak veya renkli kağıt ile kapladıktan sonra üzerini keserek açıp, kağıt ile tekerlek yaparak oyuncak araba tasarlayabilirsiniz. Evde birlikte yapacağınız karton araba ile oynamak çocuğunuzun çok hoşuna gidecektir. Elinizde atılmayı bekleyen karton rulo varsa siz de hemen bu kolay geri dönüşüm çalışmasını yapmayı deneyebilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Araba
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Araba

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane tuvalet kağıdı rulosu
  • Ruloyu kaplamak için istediğiniz renkte kağıt
  • Arabanın tekerleklerini yapmak için beyaz kağıt ve siyah kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Araba Nasıl Yapılır?

Tuvalet kağıdı rulosu ve diğer malzemeler hazır ise karton araba yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak tuvalet kağıdı rulosunu renklendirmekle işe başlayabilirsiniz. Bunun için karton ruloyu boyayabilir ya da kağıt ile kaplayabilirsiniz. ( Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada kaplama yapmak için elişi kağıdı kullanılmıştır. )
  • Kaplama yaptıktan sonra rulonun üst kısmına makas yardımı ile kapak şeklinde bir delik açın. Bunu koparmayın sadece biraz keserek kısaltın.
  • Arabanın tekerleklerini yapmak için beyaz kağıda daire çizin. Bunun içine küçük bir daire daha çizin. Dıştaki daireyi siyaha boyayın.
  • Bu şekilde 4 tane tekerlek hazırladıktan sonra bunlara yapıştırıcı sürerek yerlerine sabitleyebilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra karton araba yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz arabanın üzerine kağıt veya renkli kalemlerle süsleme yapabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda tuvalet kağıdı rulosundan araba yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Tuvalet kağıdı rulosu ile başka bir çalışma yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız tuvalet kağıdı rulosundan oyuncak dürbün yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Araba Yapımı Resimli Anlatım
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Araba Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial