Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Prens ve Prenses Yapımı

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Prens ve Prenses Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosu ile prens ve prenses yapımı okul öncesi çocukların severek yapacağı bir el işi çalışmasıdır. Kukla yapımında tuvalet kağıdı rulosu sıkça kullanılmaktadır. Bu karton rulolar ile hayvan ya da insan şeklinde çok güzel kuklalar yapılmaktadır. Evde çocuğunuzla birlikte sevimli kuklalar yapmak isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Prens ve Prenses Yapımı

Tuvalet kağıdı rulosu ile kukla yapımı için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Bu rulolar boyanarak, kağıt, keçe ya da eva ile kaplanarak değişik kuklalar yapılmaktadır. Bizim bugün sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada boya ya da kaplama yapılmamış. Keçe ile prens ve prenses tacı yapılarak bunlar rulolara yapıştırılmış. Kalem ile ağız ve gözler de yapılarak sevimli kuklalar ortaya çıkarılmış. Tuvalet kağıdı rulosu ile yapılan kuklaların arkasına delik açarak buralardan parmak geçirilebilir. İsterseniz tulonun alt tarafına parmaklarınızı sokarak da kuklaları oynatabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane tuvalet kağıdı rulosu
  • Mavi ve pembe keçe
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Göz ve ağız yapmak için kalem

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Prens ve Prenses Kukla Nasıl Yapılır?

Tuvalet kağıdı ruloları ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak prens ve prenses kuklaları yapabilirsiniz.

  • İlk olarak mavi ve pembe keçeden 3 parmak kalınlığında şeritler kesin.
  • Bu şeritlerin üst taraflarına makas ile tırtıklar yapın.
  • Bu şekilde bir mavi bir de pembe taç yaptıktan sonra bunları tuvalet rulosu kağıtlarının üst taraflarına yapıştırın.
  • Siyah keçeli kalem ile kuklaların gözlerini ve burnunu çizin.
  • Kırmızı ya da turuncu kalem ile de ağızları yaparak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Bu yazımızda anlattığımız kolay yöntem sayesinde kısa sürede çok güzel kuklalar yapabilirsiniz. Kuklaların daha şık görünmesi için uygulama öncesinde tuvalet kağıdı rulolarını boyayabilir ya da kağıt ile kaplayabilirsiniz. Evde bu kolay el işi çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda tuvalet kağıdı rulosu ile prens ve prenses kukla yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Buna benzer okul öncesi etkinlikler ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız tuvalet kağıdı rulosu ile civciv kukla yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Prens ve Prenses Kukla Yapımı Resimli Anlatım
Prens ve Prenses Kukla Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial