Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Çengelli Süs Yapımı

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Çengelli Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Tuvalet kağıdı rulosu ile çengelli süs yapımı ev süslemesi yapmak istediğinizde çok işinize yarayacak kolay bir kendin yap çalışmasıdır. Kartondan süsleme yapmak isteyenlerin kullanabileceği en ideal malzemelerden birisi de tuvalet kağıdı rulosudur. Bu karton ruloları kesmek, şekillendirmek ve boyamak çok kolay olduğu için isteyen herkes bu tür çalışmaları rahatlıkla yapabilir. Sitemizde böyle çalışmalardan birçok örnek bulabilirsiniz. Bugün de size tuvalet kağıdı rulosu ile çengelli süs yapabileceğiniz kolay bir uygulamadan bahsetmek istiyoruz. Bu güzel çalışmayı denemek isterseniz gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapım aşamasını aşağıda bulabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Çengelli Süs Yapımı

Gerekli Malzemeler

 • 2 tane tuvalet kağıdı rulosu
 • Cetvel
 • Kurşun kalem
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • Çiçeğin ortasına yapıştırmak için parlak taş ya da boncuk gibi bir süs aksesuarı
 • Çiçeği asmak için küçük bir çengel

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Nasıl Çengelli Süs Yapılır?

Çiçek şeklinde çengelli süs yapmak oldukça kolaydır. Bunun için tek yapmanız gereken 2 tane tuvalet kağıdı rulosu temin etmek. Sonrasında aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede harika bir çiçekli süs yapabilirsiniz.

 • İlk olarak tuvalet kağıdı rulosunun üzerine elinizle bastırarak bunun yassılaşmasını sağlayın. Daha sonra bunun üzerine cetvel ve kurşun kalem ile eşit aralıklarda çizgiler çizin. Bu çizgilerin üzerinden makas ile dikkatli bir şekilde kesin. Diğer ruloya da aynı işlemi uygulayın.
 • Bu şekilde elinizde toplam 12 tane yaprak şeklinde karton parça olması gerekiyor.
 • Şimdi sıra bu yaprakları birleştirerek çiçeği yapmaya geldi.
 • Yaprak şeklindeki rulo parçalarının alt taraflarına yapıştırıcı sürerek bunları birbirine tutturun. Bunu yaparken 6 tanesini normal, diğerlerini de aralara sıkıştırarak yapıştırın. Kartonların birbirini iyi tutması için yapıştırıcı sürdüğünüz yerlere mandal tutturup bir süre bu şekilde bekletebilirsiniz.
 • Çiçeği yaptıktan sonra ortasına parlak taş ya da boncuk yapıştırıp, yapraklardan birine çengeli geçirerek bunu istediğiniz yere asabilirsiniz.

Daha şık bir tasarım oluşturmak isterseniz çiçeği yaptıktan sonra bunu istediğiniz bir renge boyayabilirsiniz. Bunun için guaj, akrilik ya da sprey boya gibi her türlü boyayı kullananız mümkün. Elinizde çiçeği takacak bir çengel yoksa buna ince bir kurdele ya da ip bağlayarak da istediğiniz yere asabilirsiniz. Evde kartondan çiçek süs yapmak isterseniz aşağıdaki örnek çalışmadan ilham alabilirsiniz. Bu tür çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız, benzer bir uygulamanın yer aldığı tuvalet kağıdı rulosundan çiçekli sarkaç süs yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Çengelli Süs Yapımı
Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Çengelli Süs Yapımı

Önerilen makaleler

2 Yorum

  1. Beğenmenize sevindik:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial