Tığ İşi Örgü Fular Yapımı

Tığ İşi Örgü Fular Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Tığ işi örgü fular yapımı çok kolay olduğu için isteyen herkes evde bu çalışmayı uygulayabilir. Fular boynu sıcak tutmanın dışında aynı zamanda kıyafeti tamamlayan güzel bir aksesuardır. Farklı renk ve desenlerde kumaş fularların yanı sıra çok güzel örgü fular modelleri de bulunmaktadır. Siz de fular kullanmayı seviyor fakat bunları öremeyeceğinizi düşünüyorsanız sizlerle paylaştığımız modeli yapmayı deneyebilirsiniz. Tığ işi örgü fular kolay yapılan ve ince tasarımı ile dikkat çeken bir modeldir. Tığ ile örgü örmeyi biliyorsanız bu fuları hiç zorlanmadan örebilirsiniz. Kendinize ya da sevdiklerinize şık bir fular örmek isterseniz iplerinizi hazırlayarak hemen çalışmaya başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 3 ya da 4 farklı renkte yün ip
  • İplerin kalınlığına uygun tığ
  • Makas

Fular öreceğiniz iplerin hepsi aynı kalınlıkta olmalıdır. İsterseniz fuları tek renk iple de örebilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı.

Tığ İşi Örgü Fular Nasıl Yapılır?

Kolay fular örneği sadece zincir ve dolgularla yapılan bir örgü çalışmasıdır. Teknik basit fakat ortaya çıkan tasarım oldukça dikkat çekicidir. İpler ve tığ hazırsa hemen çalışmaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak zincir çekmekle işe başlayın. Fuların boyunu ne kadar yapmak isterseniz ona göre zincir çekmelisiniz.
  • İlk sıradan sonra 5 ya da 6 tane dolgu yapın. Dolgudan sonra 6 zincir çekerek büyük bir kutucuk yapın. Sıranın sonuna kadar 1 büyük kutucuk ve 5 dolgu şeklinde sıralı bir şekilde örün.
  • İlk sıra tamamlandıktan sonra diğer ipe zincir çekin. 5 tane dolgu yaptıktan sonra 5 zincir çekin ve bu zinciri diğer parçadaki ilk kutucuğun içinden geçirerek örmeye devam edin.
  • Fular istediğiniz kalınlığa gelene kadar aynı şekilde üst üste sıralar örün.
  • Fuları bu şekilde ördükten sonra her iki ucuna da ince saçaklar yaparak fuları hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Böyle enlemesine örmek zor geliyorsa boylamasına da örebilirsiniz. Bu şekilde de şık bir tasarım olacaktır. Böyle zarif bir fular herkesin hoşuna gidebileceği için sevdiklerinize de hediye olarak örebilirsiniz. Bu kolay tığ işi örgü örneğini fular dışında başka parçalar yapmak için de uygulayabilirsiniz. Bu örneği denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, tığ işi örgü fular yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Tığ İşi Örgü Fular Yapımı
Tığ İşi Örgü Fular Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial