Tığ İşi Kare Motiften Ceket Modelleri

Tığ İşi Kare Motiften Ceket Modelleri
Sosyal medyada paylaş

Tığ işi kare motiften ceket modelleri son yıllarda her yaştan bayanın favorisidir. Bu tarz modeller modern ve şık görünümünün yanı sıra ince oldukları için de rahat kullanılmaktadır. Sonbahar ve ilkbahar gibi mevsimlerde havalar serin olduğu için örgü yelek ve ceketler idealdir. Kare motiften yapılan ceketler delikli oldukları için bu mevsimlerde rahatlıkla giyilebilir. Tığ işi ceket modelleri kalın iple örülmediği için ağır ve kalın olmaz. Şık görünümünün yanına bu özelliği de eklenince örgü ceketler bayanların öncelikli tercihleri arasında olmaktadır. Tığ işi örgü ceket denince ilk akla gelen ise kare motiflerle örülen modeller olmaktadır. Kare motifler kolay örüldüğü ve ceket yapımına uygun olduğu için ceket modellerinde de sıkça kullanılmaktadır.

Kare Motiflerden Nasıl Ceket Yapılır?

Daha önceden bu tür bir teknikle ceket örmeyenler, kare motiflerden nasıl ceket yapılır? diye merak edebilirler. Kare motiften ceket örmek için her türlü motif kullanılabilir. Kare motifin büyüklüğü ya da örneği sizin tercihinize bağlı. Ceketi yapmak için gerekli olan motifleri ördükten sonra bunları vücut ölçünüze uygun şekilde alt alta ve yan yana eklemeniz gerekiyor. Bunu yaparken öreceğiniz ceketin yaka ve kol oyuntularını belirginleştirmek için bu kısımlardaki motifler diğerlerinden farklı boyutta olmalıdır. İsterseniz ceketi yaparken farklı boyuttaki kare motifleri de bir arada kullanabilirsiniz. Örgü ceket yapmak için kullanacağınız ip ve tığın kalınlığı birbirine uygun olmalıdır. Kare motiflerin hepsini aynı renkte örebilir ya da her birini örerken farklı renkler de kullanabilirsiniz.

Tığ işi örgü ceketleri isteğinize göre uzun ya da kısa olarak örmeniz mümkün. Ceketin kolunu uzun ya da yarım kol olarak da yapabilirsiniz. Tığ işi kare motiften ceket yapmak isterseniz bunun için uygulayabileceğiniz en kolay örnek hanım dilendi bey beğendi motifidir. Tığ işi örgü örmeye yeni başlayanlar bile bu motifi rahatlıkla yapabilirler. Küçük çocuklar için de kare motiflerden ceket ve yelekler yapılmaktadır. Kare motiflerle tığ işi yelek örmenin en güzel tarafı tek parça halinde değil parçalar halinde örülerek birleştiriliyor olmasıdır.

Tığ ile öreceğiniz cekete düğme takabilirsiniz. Ceketi yaparken kullanacağınız motifin büyüklüğüne uygun düğmeler kullanarak tasarımınızın daha şık olmasını sağlayabilirsiniz. İsterseniz örgü cekete aksesuar yerine geçen büyük düğmeler de takmanız mümkün. İsteyenler bu ceketleri kapşonlu olarak da örebilirler. Kare motiflerle kapşon yapımı da normal kapşon yapımı ile aynı şekilde olmaktadır.

Elinizde başka tığ işi çalışmalardan artan ipler varsa bunlardan kare motifler örerek kendiniz için güzel bir ceket yapabilirsiniz. Farklı tasarımlardan hoşlanıyorsanız ceketin arka tarafında büyük bir kare motif ön tarafında ise daha küçük motifler kullanabilirsiniz. İsterseniz motiflerin arasına kutucuklardan oluşan sıralar yaparak da değişik bir tasarım oluşturabilirsiniz. Tığ ile ceket örmek istiyor fakat bunun için nasıl bir motif yapacağınıza karar veremiyorsanız, tığ işi kare motif modelleri hakkında hazırladığımız galeriye göz atabilirsiniz. Galeride bulunan güzel kare motif örneklerinden zevkinize uygun bir tanesini seçerek siz de harika bir ceket örebilirsiniz.

Kare motiflerle örülen ceketleri günlük yaşantınızda ve dışarı çıkarken rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu şık ceketler okulda ve iş yerinde de giyilebilir. Örgü ceket giymekten hoşlanıyorsanız siz de evde kendiniz için güzel bir örgü ceket yapabilirsiniz. Tığ işi bayan ceket modelleri hakkında daha iyi fikir sahibi olmanız için aşağıda kare motiften yapılmış ceket örneklerinden bazılarını paylaşıyoruz.

Tığ İşi Kare Motiften Ceket Modelleri
Tığ İşi Kare Motiften Ceket Modelleri
Kare Motiflerden Bayan Ceketi
Kare Motiflerden Bayan Ceketi
Kare Motiflerden Ceket
Kare Motiflerden Ceket
Kare Motiflerden Örgü Ceket
Kare Motiflerden Örgü Ceket
Kare Motiflerden Uzun Ceket
Kare Motiflerden Uzun Ceket
Kare Motiften Kapşonlu Ceket
Kare Motiften Kapşonlu Ceket
Kare Motiften Tığ İşi Ceket
Kare Motiften Tığ İşi Ceket
Örgü Ceket Modeli
Örgü Ceket Modeli
Tığ İşi Ceket Modeli
Tığ İşi Ceket Modeli
Tığ İşi Kapşonlu Bayan Ceketi
Tığ İşi Kapşonlu Bayan Ceketi

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial