Teneke Kutu ile Dekoratif Mumluk Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Teneke kutu ile dekoratif mumluk yapımı biraz zahmetli olsa da uygulamanın sonunda ortaya çıkan şık dekor ürünü çektiğiniz zahmete değecektir. Günümüzde cam ve teneke objeler geri dönüşüm kapsamında değerlendirilip çok güzel dekor ürünleri yapılmaktadır. Cam kavanozdan ya da teneke kutulardan en çok yapılan dekor ürünlerinden birisi de mumluktur. Teneke kutuların üzeri boyanarak veya değişik şekillerde kaplanarak yapılan birçok proje mevcuttur. Bugün sizlerle paylaşacağımız dekoratif mumluk yapımı çalışmasında içeceklerin metal kutuları kullanılmaktadır. Yazın ferahlamak için tüketilen içeceklerin kutularını atmak yerine siz de isterseniz çok güzel bir mumluk yapabilirsiniz. Dekoratif mumluk kullanmaktan hoşlananlar için gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını aşağıda paylaşıyoruz.

Dekoratif Mumluk Yapımı için Gerekli Malzemeler

  • 1 tane teneke kutu
  • İstediğiniz renkte akrilik boya
  • Fırça
  • Kesici ve delici aletler ( makas, bıçak ve çivi )
  • Teneke kutunun içine sığacak büyüklükte mum

Teneke Kutu ile Dekoratif Mumluk Nasıl Yapılır?

Malzeme listesini gördükten sonra uygulamayı yapmayı düşünenler teneke kutu ile dekoratif mumluk nasıl yapılır? sorusunun cevabını merak edeceklerdir. Aşağıda teneke kutudan mumluk yapımını tüm detayları ile birlikte adım adım paylaşıyoruz.

  • İlk olarak dikkatli bir şekilde kutunun açma halkasının olduğu kapağı komple çıkarmanız gerekiyor.
  • Daha sonra bir kalem yardımı ile teneke kutunun göbek kısmına küçük bir oyuk işaretleyin ve bunu dikkatli bir şekilde keserek çıkarın.
  • Buradan sonrasında kutunun üzerini hiç boşluk kalmayacak şekilde boyayın ve istediğiniz deseni çizin.
  • Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra ince uçlu bir çivi yardımı ile çizdiğiniz desenlerin üzerine delikler açın. Bu delikler sayesinde mum yandığı zaman ortaya harika bir görünüm çıkacaktır.

Bu güzel projeyi denemek isteyenler için aşağıda teneke kutu ile dekoratif mumluk yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Tüm aşamaları dikkatli bir şekilde yerine getirdiğinizde siz de böyle orjinal bir mumluğa sahip olabilirsiniz. Aynı çalışmayı teneke konserve kutuları ile de yapmanız mümkün. Mumluk yapımında kullanacağınız teneke kutuların açma kapaklarını da anahtarlık, küpe gibi aksesuar yapmak için kullanabilirsiniz. Daha önceden açma halkaları ile küpe, bileklik ve anahtarlık yapımı ile ilgili farklı çalışmalar paylaşmıştık. İsteyenler o konulara da göz atabilirler.

Teneke Kutu ile Dekoratif Mumluk Yapımı Resimli Anlatım
Teneke Kutu ile Dekoratif Mumluk Yapımı Resimli Anlatım

Uygulamanın sonunda mumluğun içine yerleştirdiğiniz mumu yakarak ortaya çıkan harika görüntünün tadını çıkarabilirsiniz.

Teneke Kutu ile Dekoratif Mumluk Yapımı
Teneke Kutu ile Dekoratif Mumluk Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial