Telefon Kapağı Süslemesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Telefon kapağınızın görünümünden sıkıldığınız için yeni kapak almak istiyorsanız bunun yerine telefon kapağına süsleme yaparak yeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Kapağı boyayarak veya üzerine boncuk, küçük parlak taşlar yapıştırarak süsleme yapabilirsiniz. Bu konuda daha kolay bir yöntem uygulamak isterseniz eva kullanabilirsiniz. Evde eva ile telefon kapağı süslemesi yapımı ilginizi çektiyse uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Telefon Kapağı Süslemesi Yapımı

Evde eva ile telefon kapağı süslemesi yapımı oldukça kolaydır. Uygulamanın yapımında arkası yapışkanlı eva kullanırsanız işiniz kolaylaşacaktır. Kırtasiyeden istediğiniz renkte düz veya simli arkası yapışkanlı eva temin ederek bununla telefon kapağına harika bir süsleme yapabilirsiniz. Eva ile küçük kalp, yıldız ya da başka şekiller yaparak bunları süsleme yapımında kullanabilirsiniz. Şık bir tasarım olmasını isterseniz simli evaya parlak taş görünümü verebilirsiniz. Bu şekilde kapak üzerine istediğiniz şekli yapabilir veya yazı yazabilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanarak çok şık tasarımlara imza atabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada eva ile yapılan küçük yuvarlak parçalar ile yazı yazılmış. Siz de isterseniz böyle bir tasarım yapabilirsiniz.

Telefon Kapağı Süslemesi
Telefon Kapağı Süslemesi

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte arkası yapışkanlı simli eva
  • Kağıt deleceği

Eva ile Telefon Kapağı Süslemesi Nasıl Yapılır?

Uygulamaya başlamadan önce telefon kapağını çıkararak güzelce temizleyin. Daha sonra kuruladığınız kapağı telefona takabilirsiniz. Bu ön hazırlık aşamasının ardından telefon kapağı süslemesi yapmaya başlayabilirsiniz.

  • Kağıt deleceği yardımı ile simli yapışkanlı evadan küçük yuvarlak parçalar hazırlayın.
  • Yeterli sayıda parça hazırladıktan sonra kapağı dış tarafı size dönük olarak düz bir zemine yerleştirin.
  • Telefon kapağının üzerine istediğiniz yazıyı kalem ile yazıp bunun üzerine eva il yaptığınız parçaları güzelce yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra telefon kapağı yenileme tamamlanmış oluyor. İsterseniz uygulamanın yapımında birkaç farklı renkte eva kullanarak rengarenk bir tasarım oluşturabilirsiniz. Parlak yuvarlak parçalarla harf yerine kalp, çiçek veya yıldız gibi şekillerle de süsleme yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda eva ile telefon kapağı süslemesi yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Farklı bir malzeme ile süsleme yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız desenli bant ile telefon kapağı yenileme yazımıza göz atabilirsiniz.

Telefon Kapağı Süslemesi Resimli Anlatım
Telefon Kapağı Süslemesi Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial