Tek Malzeme ile Yazı Tahtası Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde kolay yazı tahtası yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Küçük çocuklar yazı tahtası kullanmayı sevdikleri için çocuğunuza yazı tahtası yapmayı deneyebilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için yazımızda tek malzeme ile yazı tahtası yapımı paylaşıyoruz. Anlatacağımız yöntemi uygulayarak tek bir malzeme ile sevimli bir yazı tahtası yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Tek Malzeme ile Yazı Tahtası Yapımı

Evde yazı tahtası yapmak için farklı yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemlerden en sık uygulanan ise şeffaf dosya ve fon kartonu ile yapılmaktadır. Şeffaf dosyanın içine A4 boyutunda fon kartonu koyup kenarlarını kapatarak güzel bir yazı tahtası yapabilirsiniz. Çocuğunuz bu tahtanın üzerine tahta kalemi ile istediği yazıyı yazıp sünger ya da peçete ile silerek kolaylıkla temizleyebilir. Bu konuda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz, evde yazı tahtası nasıl yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz. Evde boş dondurma kutusu varsa bununla da ev yapımı yazı tahtası yapabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey beyaz renkte bir dondurma kutusu. Bu plastik kutu düz ve pürüzsüz olduğu için üzerine rahatlıkla yazı yazılıp silinebilir.

Gerekli Malzemeler

  • Dondurma kutusu yapımı
  • Falçata
  • Makas

Bunların dışında süsleme yapmak için sticker ve eva kullanabilirsiniz.

Dondurma Kabı ile Yazı Tahtası Nasıl Yapılır?

Dondurma kutusu ve diğer malzemeler hazır ise yazı tahtası yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

  • Yazı tahtası yapmak için dondurma kutusunun alt tarafı kullanılacağı için ilk olarak falçata yardımı ile bu kısmı keserek çıkarın.
  • Kutunun alt tarafını kestikten sonra kenarlarda kalan çıkıntıları makas ile keserek düzeltebilirsiniz.
Yazı Tahtası Yapımı Resimli Anlatım
Yazı Tahtası Yapımı Resimli Anlatım

Bu şekilde yazı tahtasını yaptıktan sonra süslemek için kenarına sticker yapıştırabilirsiniz. İsterseniz tahtanın kenarını yapışkanlı evadan keseceğiniz şerit ile de süsleyebilirsiniz. Tahtayı asmak isterseniz arkasına çift taraflı bant yapıştırarak istediğiniz yere sabitleyebilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle evde yazı tahtası yapımı konusunda işinizi kolaylaştıracak bir örnek çalışma paylaştık. Bu kolay geri dönüşüm çalışması sayesinde evdeki boş dondurma kutularını değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Minik bir yazı tahtası yapmak isterseniz, minyatür yazı tahtası yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial