Takvim Yaprağı ile Yıldızlı Sarkaç Süs Yapımı

Takvim Yaprağı ile Yıldızlı Sarkaç Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Takvim yaprağı ile yıldızlı sarkaç süs yapımı evde kolay dekoratif süs yapmak isteyenlerin hoşuna gidecek bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Evde üzerinde manzara resmi bulunan takvim yaprağı varsa bununla güzel bir sarkaç süs tasarlayabilirsiniz. Salon ya da oturma odanız için yeni bir dekoratif süse ihtiyacınız varsa bunu dışarıdan almak yerine evde kendiniz de yapabilirsiniz. Bu kolay çalışmayı denemek isterseniz gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının videolu anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Takvim Yaprağı ile Yıldızlı Sarkaç Süs Yapımı

Evde yıldızlı sarkaç süs yapmak için kağıt kullanmayı düşünüyorsanız bunun için takvim yaprağı kullanabilirsiniz. Üzerinde manazara resmi bulunan rakvim yaprağına istediğiniz boyutta yıldızlar çizip bunları makas ile kestikten sonra bir çubuğa taktığınız iplere bunları yapıştırarak harika bir sarkaç süs tasarlayabilirsiniz. Takvim yaprağı yoksa desenli kağıt ya da poşetleri kullanarak da bu uygulamayı yapabilirsiniz. İsterseniz sarkaç süs yapmak için yıldız yerine kalp ya da başka figürler de kullanmanız mümkün. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı.

Takvim Yaprağı ile Yıldızlı Sarkaç Süs Yapımı-1
Takvim Yaprağı ile Yıldızlı Sarkaç Süs Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane takvim yaprağı
  • Kalem
  • Makas
  •  İp

Yapıştırıcı Bunların dışında sarkaç süsü asmak için ahşap ya da plastik bir çubuk gerekmektedir. Yıldızı kolay çizmek için kalıp kullanabilirsiniz.

Takvim Yaprağı ile Yıldızlı Sarkaç Süs Nasıl Yapılır?

Tavim yaprağı ve diğer malzemeler hazır ise yıldızlı sarkaç süs yapımına başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak nasıl bir tasarım yapacağınıza karar vererek uygulamayı yapmak için kullanacağınız yıldız sayısını belirlemeniz gerekiyor.
  • Sonrasında takvim yaprağını ters çevirerek kalem ile yıldızları çizebilirsiniz.
  • Çizdiğiniz yıldızları makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
  • İpten 3 tane istediğiniz uzunlukta parça kesin ve bunları çubuğa düğümleyerek sabitleyin.
  • Buradan sonrasında yıldızları ipe yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Bu yazımızda bahsettiğimiz kolay yöntemi uygulayarak salon ya da oturma odasında kullanabileceğiniz güzel bir sarkaç süs yapabilirsiniz. Bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda takvim yaprağı ile yıldızlı sarkaç süs yapımı vidolu anlatım paylaşıyoruz. Bu tarz kolay geri dönüşüm çalışmaları ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız kartondan kolay yıldız süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial