Tablet için Dokunmatik Ekran Kalemi Yapımı

Tablet için Dokunmatik Ekran Kalemi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle tablet için dokunmatik ekran kalemi yapımı başlığı altında evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Tableti rahat kullanmak için dokunmatik ekran kalemine ihtiyacınız varsa bunu evde kendiniz de zorlanmadan yapabilirsiniz. Evinizde bulunan malzemeleri kullanarak tablet için dokunmatik kalem yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Tablet için Dokunmatik Ekran Kalemi Yapımı

Günümüzde akıllı telefon ve tablet kullanımı oldukça yaygındır. Bu tarz elektronik aletlerin ekranları dokunmatik olduğu için kullanım kolaylığı açısından dokunmatik ekran kalemi tercih edilmektedir. Bu kalemleri satın almak yerine evde benzerlerini yapabilirsiniz. Bunun için kalem ve parmağınızın ısısını ekrana geçirecek malzeme gerekmektedir. Alüminyum folyo ya da cips paketi bu işlevi yerine getirebilir. Biz bugün sizlerle alüminyum folyo ile tablet için dokunmatik ekran kalemi yapımını paylaşıyoruz. Size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayarak kısa sürede dokunmatik kalem yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini aşağıda paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane kalem
  • Alüminyum folyo
  • Bant
  • Pamuk
  • Makas

Kalemi süslemek isterseniz desenli bant da kullanabilirsiniz.

Tablet için Dokunmatik Ekran Kalemi Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımı için kurşun kalem ya da için biten tükenmez kalem kullanabilirsiniz. Listedeki malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak alüminyum folyodan kalemi saracak büyüklükte bir parçayı makas ile kesin.
  • Kestiğiniz bu parça ile kalemi sıkı bir şekilde sarın.
  • Açılmaması için ek yerini bantlayın.
  • Bir parça pamuğu incelterek kalemin ucuna sarın. Bunu yaparken pamuğu hafifçe ıslatarak daha kolay şekil verebilirsiniz.
  • Pamuğu kalemin ucuna sardıktan sonra çıkmaması için güzelce bantlayın.

Tüm bu aşamalardan sonra tablet için dokunmatik kalem yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz bu şekilde kullanabilir ya da üzerine desenli bant ile süsleme yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda dokunmatik ekran kalemi yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Tablet için Dokunmatik Ekran Kalemi Yapımı Resimli Anlatım
Tablet için Dokunmatik Ekran Kalemi Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial