Süt Burger Kabından Squishi Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Süt burger kabından squishy nasıl yapılır başlığı altında sizlerle evde yapabileceğiniz çok kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Son dönemlerde squishy adı verilen süngerimsi yapıdaki oyuncaklar çocukların favorileri arasındadır. Küçük meyve, kek ya da hayvan figürü şeklindeki bu oyuncakları dışarıdan almak yerine isterseniz evde kendiniz de yapabilirsiniz. Evde yapılan sukuşi dışarıdan aldığınıza benzer yapısı ile çocuğunuzun ilgisini çekebilir. Bu önerimizi değerlendirmek isterseniz süt burger kabından squishy yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın videolu anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Süt Burger Kabından Squishy Nasıl Yapılır?

Evde squishy yapımı için sünger kullanılmaktadır. Süngeri istediğiniz şekilde keserek şekillendirdikten sonra bunu boyayabilir ya da dışını kaplayabilirsiniz. Güzel bir sukuşi yapmak isteseniz kaplama yapmak için renkli bir kağıt kullanabilirsiniz. Bu kağıdın üzerine keçeli kalemlerle süsleme yaparak çocuğunuzun hoşuna gidecek sevimli bir oyuncak yapabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek uygulamada süt burger kabı ve sünger kullanılmaktadır. Süt burger kabı şekil ve yapı bakımından squishy yapımına uygun bir malzeme olduğu için bu konuda işinizi kolaylaştırabilir. Evde bu kaplardan varsa diğer malzemeleri de temin ederek ilk denemenizi yapabilirsiniz.

Süt Burger Kabından Squishi
Süt Burger Kabından Squishi

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane süt burger kabı
 • Sünger
 • İstediğiniz renkte kağıt
 • Makas
 • Koli bandı
 • Süsleme yapmak için keçeli kalemler

Bunların dışında süt burger kabının boyutuna uygun yuvarlak bir nesneye de ihtiyaç vardır.

Süt Burger Kabından Squishy Yapımı

Süt burger kabını güzelce temizleyin. Kullanacağınız süngerin üzerinde sert yeşil tabaka varsa bunu çıkarın. Bu ön hazırlık aşamasının ardından squishy yapımına başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak yuvarlak nesneyi süngerin üzerine yerleştirerek etrafından kalem ile geçin.
 • Süngerin üzerindeki çizgilerin üzerinden makas ile keserek yuvarlak bir parça çıkarın.
 • Aynı nesneyi renkli kağıdın üzerine koyup çizdikten sonra kağıdı da kaba uygun boyutta kesin.
 • Kağıdın üzerine keçeli kalemlerle küçük puantiyeler ya da başka desenler yapın.
 • Yuvarlak süngeri süt burger kabının içine güzelce yerleştirdikten sonra kabın katlarını kapatın.
 • Hazırladığınız desenli kağıdı bunun üzerine dikkatli bir şekilde yerleştirin.
 • Kenarlarda fazlalıklar varsa bunları makas ile kestikten sonra her yerini koli bandı ile sararak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra ev yapımı sukuşiyi çocuğunuza oynaması için verebilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde çocuğunuz için rengerenk oyuncaklar yaparak onu mutlu edebilirsiniz. Uygulamanın yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıda paylaştığımız, süt burger kabından squishy videolu anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Çocuğunuzun yediği meyveli yoğurt kaplarını değerlendirmek isterseniz daha önce paylaştığımız meyveli yoğurt kabından oyuncak yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Bu güzel video için Yaseminin Hobi Atölyesi YouTube kanalına teşekkür ederiz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial