Şurup Şişesinden Tuzluk Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Şurup şişesinden tuzluk yapımı farklı bir geri dönüşüm çalışması olarak ilginizi çekebilir. Günümüzde gazoz, meyve suyu ve soda şişeleri geri dönüşüm çalışmalarında kullanılarak farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Biz de bugün sizlerle şurup şişesi ile yapabileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşmak istiyoruz. Biten şurupların şişelerini atmak yerine değerlendirmek isterseniz şurup şişesi ile tuzluk yapımı için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Şurup Şişesinden Tuzluk Yapımı

Evde şurup şişesinden tuzluk yapmak oldukça kolaydır. Bu konuda tek yapmanız gereken şurup şişesinin kapağına sivri bir nesne yardımı ile tuz geçecek büyüklükte delikler açmak. Bu şekilde tuzluğu yaptıktan sonra bunun üzerine desenli bant ile süsleme yapabilirsiniz. İsterseniz süslemeyi desenli bant yerine boya ile de yapmanız mümkün. Cam şişe üzerine boyama yapmak için istediğiniz renkte akrilik boya kullanabilirsiniz. Şişenin üzerine boya ile şeritler yapabilir ya da küçük desenler çizebilirsiniz. Süsleme yaparken kullanacağınız malzeme konusundaki tercihi size bırakıyoruz.

Şurup Şişesinden Tuzluk
Şurup Şişesinden Tuzluk

Gerekli Malzemeler

  • Şurup şişesi
  • Desenli bant
  • Makas

Bunların dışında delikleri açmak için sivri bir nesne de gerekmektedir.

Şurup Şişesinden Tuzluk Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımında kullacağınız şurup şişesi biraz küçük olursa ortaya daha şık bir tasarım çıkacaktır. Şurup şişesi ve diğer malzemeler hazır ise tuzluk yapımına başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak şurup şişesinin kapağına iğne ya da başka bir sivri nesne ile tuzun geçeceği büyüklükte delikler açın.
  • Tuzluğu bu şekilde yaptıktan sonra desenli banttan keseceğiniz parçalar ile şerit ya da farklı şekillerde süsleme yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra şurup şişesi ile tuzluk yapımı tamamlanmış oluyor. İçine tuz koyarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu cam şişeden yaptığınız tuzluğu pikniğe giderken rahatlıkla kullanabilirsiniz. Evde boş şurup şişesi varsa hemen siz de bununla güzel bir tuzluk tasarlayabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda şurup şişesinden tuzluk yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde farklı bir malzeme ile tuzluk yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişe ile tuzluk yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Şurup Şişesinden Tuzluk Yapımı Resimli Anlatım
Şurup Şişesinden Tuzluk Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial