Şurup Şişesinden Tuzluk Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle şurup şişesinden tuzluk nasıl yapılır? sorusunun cevabı olabilecek çok kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Cam şişe ve kavanozlar geri dönüşüm çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Cam üzerine boya ya da çeşitli malzemeler ile süsleme yaparak evde çok güzel dekoratif süsler tasarlayabilirsiniz. Biz bugün sizlerle şurup şişesinden tuzluk yapımını paylaşıyoruz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Şurup Şişesinden Tuzluk Nasıl Yapılır?

Evde tuzluk yapmak için farklı malzemeler kullanılabilir. Pet şişenin ağız kısmı ya da plastik kapaklar kullanılarak kolay bir şekilde tuzluk yapılmaktadır. Cam bir tuzluk yapmak isterseniz bunun için şurup şişesi kullanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken küçük bir şurup şişesi temin etmek. Şişenin kapak kısmına tuzun geçebileceği şekilde delikler açtıktan sonra bunu kendi zevkinize göre süsleyebilirsiniz.

Şurup Şişesinden Tuzluk Nasıl Yapılır-1
Şurup Şişesinden Tuzluk Nasıl Yapılır-1

Şurup şişesi ile tuzluk yapımı için desenli bant kullanabilirsiniz. Kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerden desenli bant temin edebilirsiniz. Zarif ve şık bir süsleme yapmak için desenli bandı şişenin üzerine şeritler halinde yapıştırabilirsiniz. Süsleme yapımı konusundaki tercihi size bırakıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane şurup şişesi
  • Şurup şişesinin kapağına delik açmak için sivri bir nesne
  • Süsleme yapmak için desenli bant
  • Makas

Şurup Şişesi ile Tuzluk Yapımı

Listede verilen malzemeler hazır ise şurup şişesini güzel bir tuzluğa dönüştürmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

  • İlk olarak şurup şişesinin kapağına iğne ya da başka bir sivri nesne ile tuzun geçeceği büyüklükte delikler açın. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada delik açmak için yorgan iğnesi kullanılmış.
Şurup Şişesinden Tuzluk Yapımı Resimli Anlatım
Şurup Şişesinden Tuzluk Yapımı Resimli Anlatım
  • Tuzluğu bu şekilde yaptıktan sonra desenli banttan keseceğiniz parçalar ile şerit ya da farklı şekillerde süsleme yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra şurup şişesi ile tuzluk yapımı tamamlanmış oluyor. İçine tuz koyarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Evde bu keyifli geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda şurup şişesinden tuzluk yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Pet şişe ile güzel bir tuzluk yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişeden tuzluk nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial