Sürpriz Yumurta Kutusundan Saklama Kabı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Sürpriz yumurta kutusundan saklama kabı yapımı başlığı altında sizlerle evde yapabileceğiniz çok kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Sürpriz yumurtaların içinden çıkan küçük plastik kaplar sevimli görünümleri nedeni ile farklı kendin yap çalışmalarında kullanılmaktadır. Evinizde bu plastik kutulardan varsa bunlarla küçük, sevimli saklama kapları yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isteyenler için aşağıda uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını paylaşıyoruz.

Sürpriz Yumurta Kutusundan Saklama Kabı Yapımı

Sürpriz yumurta kaplarını farklı şekillerde değerlendirmek mümkün. Bu plastik kapları boyayarak ya da orjinal renkleri ile kullanabilirsiniz. Bu plastik kapların üzerine hareketli gözler yapıştırıp, kalem ile ağız çizerek çocuğunuz için sevimli oyuncaklar yapabilirsiniz. İsterseniz bu kutuların üzerine boya ile desenler yapabilir, keçe ya da eva gibi malzemelerle süsleyebilirsiniz. Eviniz için küçük dekoratif süsler yapmak isterseniz bu kutuların üzerine boncuk, pul ya da küçük parlak yapıştırabilirsiniz. Sürpriz yumurta kutusundan küçük saklama kabı yapımı için evdeki birçok malzemeyi kullanabilirsiniz.

Sürpriz Yumurta Kutusundan Saklama Kabı Yapımı-1
Sürpriz Yumurta Kutusundan Saklama Kabı Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • Sürpriz yumurta kutusu
  • Süsleme yapmak için eva, desenli bant ve oynar göz gibi malzemeler
  • Yapıştırıcı

Sürpriz Yumurta Kutusundan Saklama Kabı Nasıl Yapılır?

Sürpriz yumurta kutularını boyamak isterseniz akrilik boya ya da sprey boya kullanabilirsiniz. İsterseniz bir süngere oje sürüp bunu sürpriz yumurta kabına bastırarak üzerine desenler yapabilirsiniz. İsterseniz aynı uygulamanın yapımında kulak temizleme çubuğu kullanarak plastik kabın üzerine puantiyeler de yapabilirsiniz.

Sürpriz yumurta kabının üzerine desenli bant ile şerit yaptıktan sonra buna hareketli gözler yapıştırarak sevimli bir saklama kabı yapabilirsiniz. İsterseniz gözleri kalem ile boyayarak da yapabilirsiniz. Keçeya da eva ile kalp, yıldız gibi şekiller yapıp bunları makas ile keserek sürpriz yumurta kabının üzerine yapıştırabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle sürpriz yumurta kutularını değerlendirebileceğiniz örnek çalışmalar paylaştık. Siz de bu çalışmalardan istediğinizi yaparak toka, telefon kulaklığı, ataç muhafazasında kullanabileceğiniz sevimli saklama kapları yapabilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda sürpriz yumurta kutusundan saklama kabı yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tarz çalışmalar ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız sürpriz yumurta kabından kapı süsü nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial