Sürpriz Yumurta Kutusundan Hazneli Kalemtraş Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Sürpriz yumurta kutusundan hazneli kalemtraş yapımı başlığı altında sizlerle evde kolay yapabileceğiniz bir geri dönüşüm çalışması paylaşmak istiyoruz. Hazneli kalemtraş özellikle küçük çocuklar için çok kullanışlı olmaktadır. Biz de bugün sizlerle evde hazneli kalemtraş yapabileceğiniz bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Evde sürpriz yumurta kabı varsa sizde bu eğlenceli çalışmayı yapmayı deneyebilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Sürpriz Yumurta Kutusundan Hazneli Kalemtraş Yapımı

Evde sürpriz yumurta kutusundan kalemtraş yapmak oldukça kolaydır. Bunun için tek yapmanız gereken sürpriz yumurta kutusunun üst tarafına kalemtraşın deliğinin boyutunda bir delik açmak. Bunun için falçata ya da makas kullanabilirsiniz. Deliği açtıktan sonra kalemtraşı bu deliğin olduğu parçaya yapıştırarak çok kolay bir şekilde hazneli kalemtraş yapabilirsiniz. Buradan sonrasında isterseniz kalemtraşı kendi zevkinize göre süsleyebilirsiniz.

Sürpriz Yumurta Kutusundan Hazneli Kalemtraş Yapımı-1
Sürpriz Yumurta Kutusundan Hazneli Kalemtraş Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • Sürpriz yumurta kutusu
  • Delik açmak için sivri bir nesne
  • Yapıştırıcı

Bunların dışında süsleme yapmak için yapışkanlı eva ya da sevimli çıkartmalar kullanabilirsiniz.

Sürpriz Yumurta Kutusundan Hazneli Kalemtraş Nasıl Yapılır?

Sürpriz yumurta kabı ve diğer malzemeler hazır ise hazneli kalemtraş yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Sürpriz yumurta kabının kapağını açın ve aradaki bağlantı yerini makas ile kesin. Bu şekilde kutunun daha rahat açılıp kapanmasını sağlayabilirsiniz.
  • Daha sonra sivri bir nesne yardımı ile kalemtraşın yuvarlak yerinin boyutuna uygun bir delik açın.
  • Silikon ya da başka bir yapıştırıcı yardımı ile kalemtraşı bu deliğin olduğu parçaya yapıştırarak sabitleyin.
  • Kapakları birleştirdikten sonra deliğe kalemi yerleştirerek açabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra sürpriz yumurta kurusundan hazneli kalemtraş yapımı tamamlanmış oluyor. Elinizde yapışkanlı eva varsa bununla küçük kalp, yıldız ya da başka süslemeler yapabilirsiniz. Kalemtraşın üzerine küçük çıkartmalar yapıştırarak daha sevimli görünmesini sağlayabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda hazneli kalemtraş yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Bu tarz kendin yap çalışmaları denemekten hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız sürpriz yumurta kutusundan saklama kabı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Sürpriz Yumurta Kutusundan Hazneli Kalemtraş Yapımı Resimli Anlatım
Sürpriz Yumurta Kutusundan Hazneli Kalemtraş Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial