Sürpriz Yumurta Kapları ile Kapı Süsü Yapımı

Sürpriz Yumurta Kapları ile Kapı Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Sürpriz yumurta kapları ile kapı süsü yapımı çok kolay ve eğlenceli bir geri dönüşüm çalışması olduğu için siz de evde denemek isteyebilirsiniz. Çocukların severek tükettiği sürpriz yumurtaların içindeki küçük sarı kaplarla küçük oyuncaklar yapılabilir. Bunlara oynar göz yapıştırarak kolay bir şekilde oyuncak yapabilirsiniz. Elinizde çok sayıda sürpriz yumurta kabı varsa bunlarla size anlatacağımız yöntemi uygulayarak güzel bir kapı süsü yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın videolu anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Sürpriz Yumurta Kapları ile Kapı Süsü Yapımı

Evde kapı süsü yapımı için çoğunlukla karton, kağıt, keçe ve eva gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bunların dışında plastik şişeler ve bunların kapakları ile de kapı süsü yapılmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamada ise sürpriz yumurta kapları kullanılmış. Bu uygulamanın en güzel tarafı ise yapıştırıcı kullanılmadan plastik kapların birbirine geçirilerek birleştirilmesi. Uygulamanın detayları hakkındaki bilgileri aşağıda paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • 14 tane sürpriz yumurta kabı
  • Kapı süsünü süslemek için çocuklarınızın küçük oyuncaklarından kullanabilir ya da keçe ile istediğiniz gibi süsleme yapabilirsiniz.
  • Süsü asmak için ince bir kurdele ya da ip
  • Yapıştırıcı ( süsleri yapıştırmak için )

Sürpriz Yumurta Kapları ile Kapı Süsü Nasıl Yapılır?

Sürpriz yumurta kabı ile kapı süsü yapmak oldukça kolaydır. Kullanacağınız yumurta kaplarının hepsi aynı boyutta olduğu zaman bunları iç içe geçirmekte zorlanmadan uygulamayı yapabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın detaylarını anlatmaya geçelim.

  • İlk olarak sürpriz yumurta kaplarının hepsinin kapaklarını açın.
  • Daha sonra bu kaplardan birisini alıp diğer kabın kapağını buna geçirin.
  • Bu şekilde kapakları diğer kaba geçirerek 14 tane sürpriz yumurta kabını birbirine tutturun.
  • Son kabı da tutturduktan sonra elinizde düz uzun bir parça olacak. Bu parçanın bir ucunda kap diğer ucunda da kapak açıkta kalacak. Bunları da birbirine geçirdiğinizde ortaya yuvarlak bir şekil çıkacak.
  • Kapı süsünü bu şekilde yaptıktan sonra üzerine istediğiniz malzemeleri kullanarak süsleme yapabilirsiniz.

Yaptığınız kapı süsünü ince bir kurdele ya da ip yardımı ile istediğiniz yere asabilirsiniz. Bu yöntemi uygulayarak çocuk odası için çok güzel kapı süsleri yapabilirsiniz. Çocuğunuzun oynamadığı küçük oyuncaklar varsa bunları kapı süsüne yapıştırabilirsiniz. Keçe ya da eva ile bebek arabası ya da başka figürler yaparak da harika tasarımlar oluşturabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Uygulamayı yaparken işinizi kolaylaştırmak için aşağıda, sürpriz yumurta kapları ile kapı süsü yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Kapı süsü yapımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz daha önce paylaştığımız sürpriz yumurta kabı ile kapı süsü nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=BMJYrzBQ6X8&t=68s

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial