Sürpriz Yumurta Kabından İğnelik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde kolay iğnelik yapabileceğiniz bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. İğneleri güvenli bir şekilde muhafaza etmek için iğnelik kullanılmaktadır. Evde iğnelik yapmak için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Tığ ya da şiş ile yapılan örgü iğnelik modellerinin yanı sıra kumaş ile dikilen iğnelik modelleri de bulunmaktadır. Biz bugün sizlerle örgü ya da dikiş bilmeyenlerin de iğnelik yapabileceği bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Küçük çocuğunuz varsa ona aldığınız sürpriz yumurtaların kaplarını atmak yerine iğnelik yaparak değerlendirebilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse sürpriz yumurta kabından iğnelik yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Sürpriz Yumurta Kabından İğnelik Yapımı

Evde kolay iğnelik yapımı için uygulayabileceğiniz en kolay yöntem, bir kumaşın içine elyaf doldurarak yuvarlak şekil verdikten sonra bunu içi derin bir kabın içine yapıştırmaktır. Bunun için bardak, fincan ya da küçük bir kase kullanabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışama incelemek isterseniz, fincandan iğnelik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Bu şekilde evde tek kalan fincan ve bardakları değerlendirebilirsiniz. Bizim sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada fincan yerine sürpriz yumurta kabı kullanılmıştır.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane sürpriz yumurta kabı
  • Küçük bir parça kumaş
  • Makas
  • Elyaf ya da pamuk
  • Lastik
  • Yapıştırıcı

Bunların dışında süsleme yapmak için sticker, boncuk, pul ya da ince bir kurdele kullanabilirsiniz.

Sürpriz Yumurta Kabından İğnelik Nasıl Yapılır?

Sürpriz yumurta kabı ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak güzel bir iğnelik yapabilirsiniz.

  • İlk olarak kumaşın içini elyaf veya pamuk ile güzelce doldurun.
  • Daha sonra kumaşın alt tarafına lastiği sıkı bir şekilde birkaç defa dolayın ve kumaşın fazlalığını makas ile kesin.
Sürpriz Yumurta Kabından İğnelik Yapımı Resimli Anlatımı
Sürpriz Yumurta Kabından İğnelik Yapımı Resimli Anlatımı
  • Bu şekilde kumaştan bir top hazırladıktan sonra alt taraftan lastik ile bağladığınız yere yapıştırıcı sürerek sürpriz yumurta kabının içine yerleştirin.

Tüm bu aşamalardan sonra sürpriz yumurta kabı ile iğnelik yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz sürpriz yumurta kabının kenarına ince bir kurdele ya da kumaş yapıştırabilir ve iğneliği sticker, pul veya boncuk ile süsleyebilirsiniz. Kolay gelsin. Farklı bir malzeme ile iğnelik yapmak isterseniz, damacana kapağı ile iğnelik nasıl yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial