Süngerden Squishy Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Süngerden squishy yapımı başlığı altında sizlerle evde squishy yapabileceğiniz çok kolay bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Küçük çocukların sevdiği bir oyuncak olan squishy yumuşak yapısı ve sevimli görünümü ile dikkat çekmektedir. Piyasada bulabileceğiniz farklı boyut ve şekildeki bu oyuncakların benzerlerini isterseniz evde yapabilirsiniz. Size bahsedeceğimiz uygulamayı çocuğunuzla birlikte yaparak evde eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Önerimiz hoşunuza gittiyse süngerden squishy yapımı için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Süngerden Squishy Yapımı

Evde sünger squishy yapmak oldukça kolaydır. Bunun için temizlik süngeri kullanabilirsiniz. Süngere istediğiniz şekli verdikten sonra akrilik boya ile renklendirerek çocuğunuz için sevimli oyuncaklar yapabilirsiniz. Süngere kek, karpuz dilimi, kalp, yıldız, donut, top ve emoji gibi farklı şekiller verebilirsiniz. Uygulamayı yaparken süngerin tamamını boyayabilir ya da renkli sünger kullanarak sadece gerekli detayları boyayabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Sünger Squishy
Sünger Squishy

Gerekli Malzemeler

  • Sünger
  • Kalem
  • Makas
  • Akrilik boya

Süngerden Squishy Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede sevimli sünger squishyler yapabilirsiniz.

  • İlk olarak süngere şekil vermekle işe başlamanız gerekiyor. Bunun için süngerin üzerine kalem ile istediğiniz şekli çizin. Bu aşamada zorlanacağınızı düşünüyorsanız uygun boyutta kalıp kullanarak çizimi yapabilirsiniz.
  • Çizimi yaptıktan sonra çizgilerin üzerinden dikkatli bir şekilde geçerek şekilleri çıkartın.
  • Sonraki aşamada şekil verdiğiniz süngerleri uygun renklerde akrilik boya ile boyayın. İsterseniz bu aşamada süngerin her yerini değil belirli kısımlarını da boyayabilirsiniz.
  • Sünger boyayı içine çekeceği için akrilik boyayı sulandırmadan kullanırsanız daha iyi sonuç alabilirsiniz. İlk kat boyayı sürdükten sonra kurumasını bekleyip ikinci katı sürebilirsiniz.
  • Süngerin üzerine göz ya da küçük desenler yapacaksanız oje de kullanabilirsiniz.

Sürdüğünüz boyalar kuruduktan sonra squishy kullanıma hazırdır. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda süngerden squishy yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Farklı malzemeler ile sevimli bir squishy yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız süt burger kabından squishy yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Süngerden Squishy Yapımı Resimli Anlatım
Süngerden Squishy Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial