Süngerden Neler Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Süngerden neler yapılır başlığı altında bugün sizlerle evde uygulayabileceğiniz çok kolay kendin yap çalışmaları paylaşıyoruz. Farklı renkleri ve yumuşak yapısı nedeni ile bulaşık süngeri birçok hobi çalışmasında kullanılabilir. Bu süngerleri bütün olarak ya da parçalara bölerek farklı tasarımlar oluşturabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere ilham verecek bazı örnek çalışmalar paylaşıyoruz. Evde çocuğunuz için oyuncak ya da dekoratif süs yapmak isterseniz paylaşacağımız çalışmalardan faydalanabilirsiniz.

Süngerden Neler Yapılır?

Bulaşık süngeri kolay temin edilen, ucuz bir malzeme olması yönünden avantajlıdır. Sarı, mavi, yeşil ve pembe gibi farklı renk seçenekleri olması da yapacağınız çalışmalarda büyük kolaylık sağlayabilir. Yapacağınız tasarıma uygun renkte sünger kullandığınız zaman ayrıca boyama yapmanıza gerek kalmayacaktır. Düz bir bulaşık süngerine takacağınız ince lastiklerle çocuğunuz için çok güzel oyuncaklar yapabilirsiniz. Biraz keçe veya eva kullanarak bulaşık süngerini çocukların çok sevdiği sünger Bob’a çevirebilirsiniz. Bulaşık süngerini çiçek ya da kalp şeklinde keserek bunları dekoratif süs olarak kullanabilirsiniz. Bulaşık süngeri kullanarak daha bunun gibi birçok farklı çalışma yapmanız mümkün. Bu konuda tek yapmanız gereken hayal gücünüzü ve el becerinizi kullanmak.

Bulaşık Süngerinden Sünger Bob Yapımı

Bulaşık süngeri ile sevimli bir sünger Bob yapmak isterseniz ağız, göz ve dişler için uygun renkte keçe ve bir çift de oynar göz yeterli olacaktır. Keçe ile 2 farklı boyda yuvarlak yapıp bunları iç içe yapıştırdıktan sonra ortasına da oynar gözleri yapıştırarak tutturun. Kırmızı keçe ile ağız ve beyaz keçe ile de dişleri yaptıktan sonra bu parçaları da yerlerine yapıştırın. Siyah ve beyaz keçe kullanarak kıyafet ve ayakkabıları yapabilirsiniz. İsterseniz uygulamanın yapımında keçe yerine eva da kullanabilirsiniz.

Bulaşık Süngerinden Sünger Bob Yapımı
Bulaşık Süngerinden Sünger Bob Yapımı

Bulaşık Süngeri ile Dekoratif Süs Yapımı

Bulaşık süngeri ile dekoratif süs yapmak isterseniz bunun için tek yapmanız gereken süngerin üzerine kalem ile çiçek, kalp ya da istediğiniz başka şekilleri çizmek. Sonrasında bunları makas ile kesip ahşap bir çubuk ya da pipete geçirerek kullanabilirsiniz. Yapacağınız tasarımın daha şık olmasını isterseniz süngeri boyayabilir, simli eva ya da boncuklarla süsleyebilirsiniz.

Bulaşık Süngeri ile Dekoratif Süs Yapımı
Bulaşık Süngeri ile Dekoratif Süs Yapımı

Süngerden Kolay Oyuncak Yapımı

Küçük çocuğunuz varsa onun için sünger oyuncak yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken süngerin kenarlarına ve ortasına ince lastikler geçirmek. Bu şekilde ayıcık ya da kedi yaptıktan sonra lastikleri geçirdiğiniz yerlere ince kurdeleler yapıştırarak süsleme yapabilirsiniz. Oynar gözleri yerlerine yapıştırdıktan sonra çocuğunuza oyuncağı oynaması için verebilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz daha önceden paylaştığımız, süngerden kolay oyuncak yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Süngerden Kolay Oyuncak Yapımı
Süngerden Kolay Oyuncak Yapımı

Süngerden Civciv Yapımı

Son olarak da okul öncesi çocukların severek yapacağı kolay bir çalışmadan bahsetmek istiyoruz. Bulaşık süngerine istediğiniz büyüklükte bir yuvarlak çizip bunu makas ile kesin. Daha sonra buna turuncu kağıt ile küçük bir gaga yapın. Oynar gözleri ve gagayı yerine yapıştırdıktan sonra sünger civciv yapımı tamamdır.

Süngerden Civciv Yapımı
Süngerden Civciv Yapımı

Evde süngerle dekoratif süs ya da çocuğunuz için sevimli bir oyuncak yapmak isterseniz bu yazımızda paylaştığımız çalışmalardan istediğinizi deneyebilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışmaları sayesinde evde sıkılmadan vakit geçirirken, ucuz malzemelerle çocuğunuza oyuncak ya da eviniz için dekoratif süs yapmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial