Spor Ayakkabı Nasıl Yıkanır?

Spor Ayakkabı Nasıl Yıkanır
Sosyal medyada paylaş

Spor ayakkabının kullanımı rahat olduğu için günümüzde her yaş grubunun sıkça tercih ettiği bir ayakkabı çeşididir. Ayakkabıların temiz ve bakımlı görünmesi için düzenli olarak boyanmaları gerekmektedir. Spor ayakkabılar boyanmadığı için bunların temizliği ve bakımı yıkanarak yapılmaktadır. Ayakkabınızın yapısını bozmadan tertemiz olmasını sağlamak için yazımızın devamında spor ayakkabı nasıl yıkanır? sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

Spor Ayakkabı Nasıl Yıkanır?

Spor ayakkabılar toz, çamur ve buna benzer dış etkenler yüzünden kirlenebilir. Böyle bir durumda ayakkabınızı derinlemesine temizlemek için onu yıkayabilirsiniz. Spor ayakkabılar elde ve çamaşır makinesinde yıkanabilmektedir. Ayakkabınızın üzerinde yıkanabilir diye yazıyorsa yazımızın devamında paylaşacağımız pratik bilgileri uygulayarak tertemiz görünmelerini sağlayabilirsiniz.

Spor Ayakkabı Nasıl Yıkanır-1
Spor Ayakkabı Nasıl Yıkanır-1

Spor ayakkabıları yıkarken uygun temizlik malzemesini kullanmalı ve ayakkabıya zarar vermeyecek ya da görüntüsünü bozmasını yöntemi tercih etmelisiniz. Ayakkabıları yıkadıktan sonra yapılarını bozmayacak şekilde kurutmanız gerekmektedir.

Spor Ayakkabı Elde Nasıl Yıkanır?

Ayakkabınız kirlendiğinde makinede yıkamak istemiyorsanız, spor ayakkabı elde nasıl yıkanır? bunu öğrenmek isteyebilirsiniz. İlk olarak ayakkabının bağcıklarını çıkarın. Bir leğene ılık su ve sıvı çamaşır deterjanı koyun. Daha sonra deterjanı bir sünger yardımı ile köpürterek ayakkabınızı yıkayın. Bu ön yıkama işleminin ardından leğendeki suyu dökün ve tekrar ılık su ve deterjan karışımı hazırlayıp ayakkabıyı bunun içinde yarım saat kadar beklettikten sonra güzelce durulayın.

Spor Ayakkabı Makinede Nasıl Yıkanır?

Ayakkabıyı elde yıkamak yerine daha kolay bir yöntem uygulamak isterseniz, spor ayakkabı makinede nasıl yıkanır? bunu öğrenerek işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Ayakkabının bağcıklarını çıkarın ve bunları ayakkabı ile birlikte bir file ya da yastık kılıfının içine yerleştirin. Ayakkabının içinde yıkama talimatı varsa buna uygun şekilde hareket ederek kısa sürede ayakkabınızı tertemiz yapabilirsiniz. Eğer yıkama talimatı yoksa böyle bir durumda spor ayakkabı çamaşır makinesinde kaç derecede yıkanır? bunu öğrenmek isteyebilirsiniz. Ayakkabınızı çamaşır makinesinin kısa programında 30 deredece yıkayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle spor ayakkabı temizliği hakkında işinizi kolaylaştıracak pratik bilgiler paylaştık. Ayakkabıyı elde ya da makinede yıkadıktan sonra bunu zarar görmeyeceği şekilde kurutmak gerekmektedir. Spor ayakkabınızın renginin solmaması için bunu açık havada güneş görmeyen bir yerde kurutmalısınız. Ayakkabının yapısının bozulmaması için de kurutma öncesinde içine gazete kağıdı doldurabilirsiniz. Cam silerken işinizi kolaylaştıracak pratik bilgilere ihtiyacınız varsa daha önce paylaştığımız camlar nasıl kolay silinir yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial