Şönilden İki Renkli Yuvarlak Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle evde kolay şekilde dekoratif süs yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Yılbaşı ve doğum günü gibi özel günlerde evinizin dekorunda bir farklılık oluşturmak isterseniz şönil ile süs yapmayı deneyebilirsiniz. Şönil okul öncesi çalışmalarda sıkça karşımıza çıkan bir malzeme olarak evde dekoratif süs yapmak için de kullanılmaktadır. Biz de bu konuda size fikir vermek için şönilden iki renkli yuvarlak süs yapımı konusunu paylaşıyoruz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Şönilden İki Renkli Yuvarlak Süs Yapımı

Evde şönilden süs yapmak için farklı yöntemler uygulanabilir. Şönil ince bir yapıya sahip olduğu için bunu kesmek veya elde şekil vermek oldukça kolaydır. Şönil ile çiçek, kelebek, yıldız, kalp ve daha birçok şekilde süsleme yapabilirsiniz. Kalp şeklinde dekoratif süs yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız şönilden kalpli yılbaşı süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Çam ağacı süslemesi veya dekoratif ürün yapmak için yuvarlak bir süs tasarlamak isterseniz size bahsedeceğimiz kolay yöntemi deneyebilirsiniz.

İki Renkli Yuvarlak Süs
İki Renkli Yuvarlak Süs

Gerekli Malzemeler

  • İki farklı renkte şönil
  • İnce bir ip

Şık bir tasarım olması için simli şönil kullanabilirsiniz.

Şönilden İki Renkli Yuvarlak Süs Nasıl Yapılır?

Şönil ve diğer malzemeler hazır ise iki renkli yuvarlak süs yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak iki şönilin uçlarını döndürerek bunları birbirine bağlayın.
  • Sonrasında şönillerin arasına iki parmağınızı koyun. Parmaklarınız arasında iken şönilleri 2-3 kere birbirine dolayın.
  • Parmaklarınızı çıkardıktan sonra dolama yaptığınız yerin hemen altından parmaklarınızı yerleştirin.
  • Aynı şekilde şönillerin uçlarına kadar devam edin.
  • Şönilleri birbirine doladıktan sonra dolama yerlerinin aralarını açın.
  • Hazırladığınız bu uzun şeklin iki ucunu yuvarlak olacak şekilde  birbirine bağlayın.
  • Süsün üst kısmına ince bir ip bağlayarak bunu kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra şönilden yuvarlak süs yapımı tamamlanmış oluyor. Evde bu kolay yöntemi uygulayarak istediğiniz renklerde çok güzel dekoratif süsler yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımında simli şönil kullandığınız zaman ayrıca süsleme yapmaya gerek kalmayacaktır. Bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda şönilden iki renkli yuvarlak süs yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial