Dekorasyon

Siyah Beyaz Dekorasyon Trendi

Siyah beyaz dekorasyon trendi mekanlara şık ve dikkat çekici bir görünüm verdiği için son yıllarda birçok evde kullanılıyor. Siyah ve beyazın harika uyumu ile sadece salon ve oturma odanızda değil banyo da dahil olmak üzere tüm odalarınızda modern ve şık bir görünüm oluşturabilirsiniz. Dekorasyonda siyah ve beyaz renk kullanımı denildiğinde aklınıza sadece duvar, mobilya ve oturma grupları gelmesin. Günümüzde yer döşemesinden perdeye, duvar kağıdından yatak örtüsüne kadar pek çok dekor ürününde bu renkler kullanılmaktadır. Evinizin dekorunu yenilemeyi düşünüyor ve siyah beyaz renklerin ağırlıkta olduğu bir tasarım yapmak istiyorsanız sizlerle bu konuda paylaşacağımız dekorasyon önerileri işinize yarayabilir.

Siyah Beyaz Salon Dekorasyonu

Salon dekorasyonunda son dönemlerde siyah ve beyaz rengin kullanımı ağırlıkta. Yıllar önce hayatımıza giren beyaz oturma gruplarının ardından siyah mobilyaların ortaya çıkması ile siyah beyaz dekor salonlarımızın vazgeçilmezleri arasında yer almaya başladı. Siyah ve beyaz rengin hakim olduğu salonlarda kullanılan metal rengi dekor ürünleri sayesinde ortaya oldukça şık bir görünüm çıkmaktadır. Siyah beyaz salon dekorasyonu tercih edenler bu renkleri yer döşemesi, duvar kağıdı ya da halı ve yastık gibi dekor ürünlerinde de kullanabilirler. Büyük bir salonunuz varsa siyah beyaz dekor uygulayarak burayı modern ve şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

 

siyah-beyaz-dekorasyon-trendi

 

siyah-beyaz-dekorasyon-trendi-1

 

siyah-beyaz-dekorasyon-trendi-5

 

siyah-beyaz-dekorasyon-trendi-13

 

siyah-beyaz-dekorasyon-trendi-17

 

siyah-beyaz-dekorasyon-trendi-20

 

Siyah Beyaz Oturma Odası Dekorasyonu

Çoğunluk tarafından siyah rengin mekanlara kasvetli bir görünüm kattığı düşünülse de böyle bir deneme yapmadan ön yargılı düşünmemek lazım. Siyah rengin asaletini ortaya çıkaran kırmızı ve mor renkler eşliğinde yapılan bir dekor oturma odasında harikalar yaratabilir. Dar oturma odalarında siyah beyaz dekor kullanılmak istendiğinde duvar rengi olarak beyazın tercih edilmesi, siyah rengin sadece orta sehpa ve dekoratif puf olarak kullanılması mekana şık ve ferah bir görünüm kazandırabilir. Oturma odası duvarının bir bölümünde siyah beyaz duvar kağıdı kullanılması da ortaya şık bir görüntü çıkmasına yardımcı olabilir.

 

siyah-beyaz-dekorasyon-trendi-7

 

siyah-beyaz-dekorasyon-trendi-22

 

siyah-beyaz-dekorasyon-trendi-18

 

 

siyah-beyaz-dekorasyon-trendi-11

 

Siyah Beyaz Yatak Odası Dekorasyonu

Temizliğin ve ferahlığın simgesi olan beyaz renk yatak odası dekorunda sıkça kullanılır. Tamamen beyaz bir yatak odası çok sade görüneceği için siyah renk ile biraz daha şık bir dekorasyon yapılabilir. Yere serilen siyah beyaz bir halı ya da siyah beyaz bir yatak örtüsü bu odayı daha şık gösterebilir. Siyah beyaz yatak odası dekorunu tamamlamak için kırmızı yatak başlığı, pembe ya da mor tonlarında dekoratif puflar kullanılabilir. Bu şekilde yatak odası şık ve romantik bir ortama dönüşebilir.

 

siyah-beyaz-dekorasyon-trendi-2

 

siyah-beyaz-dekorasyon-trendi-6

 

siyah-beyaz-dekorasyon-trendi-12

 

Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Siyah beyaz mutfak dekorasyonu her ne kadar alışılmışın dışında bir tasarım gibi görünse de zıtlıktan meydana gelen şıklığı yansıtan bir atmosfer oluşturulabilir. Siyah beyaz yer döşemeleri, beyaz mutfak dolabı ve siyah mutfak tezgahı bu mekanı klasik görünümünden kurtararak daha modern bir görünüm ortaya çıkarabilir.

 

siyah-beyaz-dekorasyon-trendi-15

 

siyah-beyaz-dekorasyon-trendi-16

 

siyah-beyaz-dekorasyon-trendi-19

 

Siyah Beyaz Banyo Dekorasyonu

Yıllardır beyaz bir banyo kullanmak çoğu evde yazısız bir kural halini almış olsa da, siyah beyaz yer döşemeleri veya siyah küvet ve lavabolarla banyonuza farklı bir hava katmanız mümkün.

 

siyah-beyaz-dekorasyon-trendi-9

 

siyah-beyaz-dekorasyon-trendi-14

 

Siyah Beyaz Genç Odası Dekorasyonu

Siyah ve beyaz her ne kadar birbirine zıt gibi algılansa da uygun düzenlemeler yapıldığında genç odası için ideal olabilir. Sade ve şık tasarımlardan hoşlanan gençlerin odası onların bu isteğine uygun olarak siyah beyaz renklerde dekore edilebilir.

 

siyah-beyaz-dekorasyon-trendi-3

 

Siyah Beyaz Çalışma Odası Dekorasyonu

Çalışma odasını daha rahat ve şık bir görünüme kavuşturmak için siyah beyaz bir dekor uygulanabilir. Beyazın ağırlıkta olduğu odaya siyah renkte birkaç dekor ürünü yerleştirerek bu mekanı daha şık bir görünüme kavuşturmanız mümkün.

 

siyah-beyaz-dekorasyon-trendi-8

 

Siyah Beyaz Yemek Odası Dekorasyonu

Şık ve dikkat çekici bir yemek odasına sahip olmak için odayı bu renklerde dekore edebilirsiniz. Beyaza boyanmış bir duvarın küçük bir bölümü siyah beyaz duvar kağıdı ile kaplanabilir ve bunun yanlarına yerleştirilen zarif dekoratif aynalar ile yemek odası harika bir görünüme kavuşabilir.

 

siyah-beyaz-dekorasyon-trendi-4

 

Dekorasyonda trendleri arasında son dönemlerde yaygınlaşan siyah beyaz dekor kullanımı hakkında bazı bilgileri ve sizlere fikir verebilecek önerileri bu yazımızda paylaştık. Siz de evinizde siyah beyaz dekorasyonun şıklığını yansıtmak istiyorsanız bu önerilerimizi, kendi zevkinize göre uyarlayarak yaşadığınız mekanı daha şık bir hale getirebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Ay

İçeriklerimizin izinsiz kullanımı yasaktır

Copyright © 2016 Eğlen Bizle

To Top