Şişe Mantarından Kardan Adam Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Şişe mantarından kardan adam yapımı kolay bir geri dönüşüm uygulaması olarak dikkatinizi çekebilir. Cam şişelerin kapağındaki tıpalar takıdan dekoratif ürün yapımına kadar birçok farklı çalışmada kullanılmaktadır. Şişe mantarları süngerimsi yapıları nedeni ile kolaylıkla kesilip boyanabilirler. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamada şişe mantarı kullanılarak kardan adam yapılıyor. Evde atılmayı bekleyen şişe mantarları varsa bunları kardan adam yaparak değerlendirebilirsiniz. Uygulamayı yapmak için ihtiyacınız ola malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Şişe Mantarından Kardan Adam Yapımı

Evde şişe mantarından kardan adam yapmak kolay olduğu için bu çalışmayı çocuklarda rahatlıkla yapabilirler. Evde yılbaşı süsü yapmak isterseniz şişe mantarı ile farklı süsler yapmanız mümkün. Elinizde şişe mantarı yoksa hobi malzemeleri satan yerlerden temin edebilirsiniz. Bu konuda kolay bir çalışma incelemek isterseniz daha önceden paylaştığımız, şişe mantarından noel baba yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Kendin yap kategorimizde şişe mantarı kullanılarak yapılan birçok farklı çalışma bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Şişe mantarı
  • Bıçak
  • Siyah ve beyaz boya
  • Fırça
  • Kardan adama şapka yapmak için yün ya da keçe
  • Yapıştırıcı

Yapacağınız kardan adam tasarımına göre kullanılan malzemeler farklılık gösterebilir. Tek bir şişe mantarı ile kardan adam yapabileceğiniz gibi birkaç tane şişe mantarı kullanarak da kardan adam yapabilirsiniz.

Şişe Mantarından Kardan Adam Nasıl Yapılır?

Şişe mantarından kardan adam yapmak için bir tane şişe mantarını bıçak ile 3 parçaya bölüp bu parçaları üst üste koyarak birbirine yapıştırabilirsiniz. Sonrasında siyah boya ile kardan adamın gözlerini ve ağzını yapabilirsiniz. Siyah fon kartonu, keçe ya da eva kullanarak da kardan adama şapka yapıp bunu da başına yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz. Aynı uygulamayı parçaları dik olarak yapıştırarak da yapmanız mümkün.

Bir tane şişe mantarını beyaz akrilik boya ile boyadıktan sonra siyah boya ile ağız ve gözleri yapıp, yünden bir de şapka örerek de sevimli bir kardan adam yapabilirsiniz. Bunların dışında 2 tane şişe mantarı kullanarak da kardan adam yapılabilir. Bunun için şişe mantarlarından birisini bıçak ile iki parçaya kesin. Diğer şişe mantarını ise kesmeden bütün olarak bırakın. Bütün olan şişe mantarını dik olarak tutup bunun üzerine halka şeklindeki parçayı yapıştırın. Bunu üzerine eva ile yaptığınız yuvarlak bir parçayı yapıştırdıktan sonra en üste kalan parçayı dik olarak yapıştırın.

Sizlere bahsettiğimiz bu uygulamaların hepsi çok kolay olduğu için istediğinizi yapabilirsiniz. Yapacağınız sevimli kardan adamları yılbaşı ağacı süslemek için de kullanabilirsiniz. İsterseniz birkaç tane kardan adam yaparak bunları dekoratif süs olarak da kullanmanız mümkün. Evde şişe mantarından kardan adam yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki örnek çalışmaları inceleyebilirsiniz.

Şişe Mantarından Kardan Adam Yapımı
Şişe Mantarından Kardan Adam Yapımı
Şişe Mantarından Kardan Adam Yapımı-1
Şişe Mantarından Kardan Adam Yapımı-1
Şişe Mantarından Kardan Adam Yapımı-2
Şişe Mantarından Kardan Adam Yapımı-2
Şişe Mantarından Kardan Adam Yapımı-3
Şişe Mantarından Kardan Adam Yapımı-3

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial