Şişe Mantarından Kapı Süsü Nasıl Yapılır?

Şişe Mantarından Kapı Süsü Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Şişe mantarından kapı süsü nasıl yapılır? diye merak edenler için yazımızda bu sorunun cevabını paylaşıyoruz. Günümüzde evde dekoratif süs yapımı oldukça yaygındır. Bu tür çalışmalarda genelde kapı ve duvar süsü yapılmaktadır. Siz de evinizin dekorunu güzelleştirecek bir kapı süsü yapmak isterseniz bunun için malzeme olarak şişe mantarı kullanabilirsiniz. Evinizde değerlendirmek için sakladığınız şişe mantarları varsa bunları kullanarak güzel bir kapı süsü yapabilirsiniz. Elinizde şişe mantarı yoksa hobi malzemeleri satan yerlerden temin edebilirsiniz. Şişe mantarından kapı süsü yapmak isterseniz bunun için uygulayabileceğiniz yöntemlerden bazılarını aşağıda bulabilirsiniz.

Şişe Mantarından Kapı Süsü Nasıl Yapılır?

Evde kapı süsü yapmak için keçe, eva, tül, farklı kumaş ya da kağıtlar kullanılabilir. Bunların yanı sıra süngerimsi bir yapıda olan şişe mantarları ile de kapı süsü yapmak mümkündür. Sizin tek yapmanız gereken uygun boyutta bir halka temin etmek. Bundan sonrası ise elinizdeki malzemelere ve hayal gücünüze bağlı. Eva, keçe ya da kartondan çiçek, kalp ya da başka figürler yaparak bunları halkanın üzerine yapıştırarak güzel bir kapı süsü yapabilirsiniz. Bu size zor geliyorsa şişe mantarı temin edip bunları halkanın üzerine yapıştırarak istediğiniz gibi bir tasarım oluşturabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Halka
  • Yeterli sayıda şişe mantarı
  • Yapıştırıcı
  • Süsleme yapmak için boncuk ya da başka süs aksesurları

Bunların yanı sıra kapı süsünü asmak için ince bir kurdele de kullanılabilir. Kapı süsü yapmak için hazır malzeme alabileceğiniz gibi tel, plastik, ahşap ya da kartondan kendiniz de halka yapabilirsiniz.

Şişe Mantarından Kapı Süsü Yapımı

Bir köpük halkanın üzerini köpük halka ile kaplayarak aşağıdaki gibi bir kapı süsü yapabilirsiniz. Bunu yaparken yapıştırdığınız şişe mantarlarının arasında boşluk bırakmamaya dikkat ederseniz ortaya güzel bir tasarım çıkacaktır.

Şişe Mantarından Kapı Süsü Nasıl Yapılır-1
Şişe Mantarından Kapı Süsü Nasıl Yapılır-1

İstediğiniz herhangi bir malzemeden köpük halka yaparak şişe mantarlarını bunun üzerine yapıştırarak yapacağınız kapı süsü orijinal görünümü ile dikkat çekecektir.

Şişe Mantarından Kapı Süsü Nasıl Yapılır-2
Şişe Mantarından Kapı Süsü Nasıl Yapılır-2

Şık dekoratif ürünler kullanmaktan hoşlanıyorsanız iki farklı boyda halka kullanarak bunların üzerine şişe mantarı yapıştırıp bunları bir tel ile iç içe geçirerek aşağıdaki gibi kapı süsü yapabilirsiniz. Kapı süsü yapımında kurdele ya da boncuk kullanarak tasarımı daha dikkat çekici bir hale getirmeniz mümkün. Şişe mantarı ile kapı süsü yapımında başka çalışmalardan artan boncuk ve diğer süs aksesuarlarını da kullanarak bunları değerlendirebilirsiniz.

Şişe Mantarından Kapı Süsü Nasıl Yapılır-3
Şişe Mantarından Kapı Süsü Nasıl Yapılır-3
Şişe Mantarından Kapı Süsü Nasıl Yapılır
Şişe Mantarından Kapı Süsü Nasıl Yapılır

Bu yazımızda şişe mantarından kapı süsü yapımı hakkında bilgiler ve bazı örnek çalışmalar paylaştık. Siz de evde dekoratif kapı süsü yapmak isterseniz bu görsellerden ilham alabilirsiniz. Evde bu tür kolay kendin yap çalışmaları denemekten hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız, mandal ve deniz kabuklarından kapı süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial