Şişe Mantarından Kapı Perdesi Yapımı

Şişe Mantarından Kapı Perdesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Şişe mantarından kapı perdesi yapımı dışarıdan bakıldığında zor bir çalışma gibi görünse de aslında oldukça kolaydır. İç mekanlarda kullanılan kapı perdeleri evin dekorunda farklılık oluşturmak açısından son derece önemlidir. Kapı perdesi denince çoğunluğun aklına ahşap ya da plastik boncuklardan yapılmış tasarımlar gelse de farklı malzemelerle yapılan kapı perdeleri de bulunmaktadır. Marifetli bayanlar dışarıdan bu tür perdeler almak yerine evde kendileri yapmaktadır. Siz de evde güzel bir kapı perdesi yapmak isterseniz bu yazımızda bahsedeceğimiz uygulamayı deneyebilirsiniz.

Şişe Mantarından Kapı Perdesi Yapımı

Evde kapı perdesi yapımı için keçe, eva ve karton gibi pek çok malzeme kullanılabilir. Yapacağınız dekoratif ürünü uzun süre kullanabilmek için yapımında şişe mantarı kullanmayı tercih edebilirsiniz. Şişe mantarı süngerimsi yapıda ve uzun süreli kullanıma uygun bir malzemedir. Evde kapı perdesi yapmaya yetecek kadar çok şişe mantarı olmayabilir. Hobi malzemeleri satan yerlerden istediğiniz miktarda şişe mantarı temin edebilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan şişe mantarından kapı perdesi yapımı için gerekli malzemelerin listesini paylaşalım.

Gerekli Malzemeler

  • Çok sayıda şişe mantarı
  • Metal kanca
  • Şişe mantarlarına delik açmak için sivri bir cisim

Bunların dışında şişe mantarlarını boyamak isterseniz akrilik boya kullanabilirsiniz. Şık bir tasarım yapmak isterseniz aralara boncuk takabilirsiniz.

Şişe Mantarından Kapı Perdesi Nasıl Yapılır?

Evde şişe mantarından kapı perdesi yapmak için ilk olarak yeri sayıda şişe mantarı temin etmelisiniz. Kullanılacak olan şişe mantarı sayısı yapılacak tasarıma ve kapı perdesinin uzunluğuna göre farklılık gösterebilir. Kolay kapı perdesi yapmak isterseniz şişe mantarlarına aşağıda gördüğünüz gibi metal kancalar geçirebilirsiniz. Bu şekilde kısa sürede istediğiniz uzunlukta bir kapı perdesi yapmanız mümkün.

Şişe Mantarından Kapı Perdesi Yapımı-1
Şişe Mantarından Kapı Perdesi Yapımı-1

Şık dekor ürünleri kullanmaktan hoşlanıyorsanız kapı perdesi yaparken aralara boncuklar takabilirsiniz. Kullanacağınız boncukların hepsi aynı ya da farklı şekillerde olabilir. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı.

Şişe Mantarından Kapı Perdesi Yapımı-2
Şişe Mantarından Kapı Perdesi Yapımı-2

Şişe mantarı kullanarak yapacağınız kapı perdesini mutfak ya da diğer odaları kapısında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu perde zarif ve şık görünümü ile evinize farklı bir hava katacaktır.

Şişe Mantarından Kapı Perdesi Yapımı-3
Şişe Mantarından Kapı Perdesi Yapımı-3

Balkon kapı için de şişe mantarı ile yaptığınız perdeyi kullanmanız mümkün. Perdeyi ister uzun ister yarım boy yapabilirsiniz.

Şişe Mantarından Kapı Perdesi Yapımı-4
Şişe Mantarından Kapı Perdesi Yapımı-4

Evinizin şık görünümünü tamamlamak için şişe mantarlarını boyayarak kullanabilirsiniz. Bunu yaparken şişe mantarlarının hepsini aynı renkte boyayabilir ya da farklı renkler kullanarak rengarenk bir tasarım oluşturabilirsiniz. Ucuz malzemeler kullanarak güzel bir dekor ürünü yapmak isterseniz bu uygulamayı evde kolaylıkla yapabilirsiniz.

Şişe Mantarından Kapı Perdesi Yapımı-5
Şişe Mantarından Kapı Perdesi Yapımı-5

Bu yazımızda şişe mantarından kapı perdesi yapmak isteyenlere bu konuda ilham verebilecek bazı örnek çalışmalar paylaştık. Siz de isterseniz bunların aynısından yapabilir ya da kendi özel tasarımızı oluşturabilirsiniz. Bu tarz kolay kendin yap çalışmaları ilgi alanınıza giriyorsa daha önceden paylaştığımız şişe mantarından kar tanesi süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial