Şiş İle Kolay Bebek Battaniyesi Yapımı

Sosyal medyada paylaş

Şiş ile kolay bebek battaniyesi yapımı denince akla ilk gelen modellerden birisi de motiflerin birleştirilmesi ile yapılan tasarımlardır. Bebek battaniyesi örmek oldukça keyifli bir uğraştır. Bebekler için örülen minik ve birbirinden güzel battaniyeler sayesinde sevimli minikler üşümeden sıcacık olabilirler. Bebek battaniyesi modelleri konusunda birçok farklı tasarımlar bulunmaktadır. Bunların bazıları kolay örgü modelleri arasında bulunurken bazılarını yapmak oldukça zordur. Bu yazımızda herkes bebeğine battaniye örebilsin diye kolay bebek battaniyesi modeli hakkında bilgiler paylaşıyoruz. Şiş ile yapılan bu modeli isteyen herkes hiç zorlanmadan örebilir.

Malzemeler

  • 2 ya da 3 farklı renkte antibakteriyel bebe yünü
  • 3 numara şiş
  • Tığ ya da iğne ( parçaları birleştirmek için )
  • Makas

Kolay bebek battaniyesi nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız ilk olarak bu merağınızı giderelim. Bizim size önerdiğimiz bebek battaniyesi modelinde kare ya da dikdörtgen parçalar yapıyorsunuz. Sonrasında bu parçaları birleştirerek çok şık ve güzel bir battaniyeye sahip oluyorsunuz. Bebek battaniyesini yapmak için tek renk ya da birkaç rengi bir arada kullanabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan artan ipler varsa bunları da parçalı bebek battaniyesi yapımı için kullanabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan battaniye yapımını anlatmaya başlıyoruz.

  • Battaniye modelinde haroşa örneği kullanılıyor. Haroşa düz örgüye oranla çift kat bir yapıda olduğundan bebek battaniyesi için oldukça ideal bir örnektir.
  • İlk olarak kare ya da dikdörtgen olarak nasıl bir parça yapacağınıza karar vermelisiniz. Bundan sonrasında parçayı yapacağınız büyüklüğe uygun sayıda ilmeği şişe atın.
  • Başlangıç sırasından sonra ilk sırayı düz olarak örün. 2. sıraya geçtiğinizde bunu da düz olarak örün. İsterseniz düz yerene ters örerek de yapabilirsiniz. Bildiğiniz gibi haroşa örneği, başlangıçtan son sıraya kadar düz ya da ters örererk yapılan bir modeldir.
  • Parça istediğiniz  boya ulaştığında tüm ilmekleri keserek kapatın. Diğer parçaları da bu ilk yaptığınızla aynı boyutta örmeniz gerekiyor.
  • Tüm parçalar tamamlandıktan sonra bunları tığ ile örerek veya iğne ile dikerek birleştirebilirsiniz. Bu birleştirme işlemini battaniyenin tersini çevirerek yapmanız gerektiğini unutmayın.
  • Battaniyeyi yaptıktan sonra kenarına tığ ile ince bir oya örerek daha şık bir hale getirebilirsiniz. Dilerseniz tığ ile çiçek motifleri örerek bunları battaniyeyi süslemek için kullanabilirsiniz.

Bu konuda daha iyi fikir sahibi olabilmeniz için aşağıda kolay bebek battaniyesi yapımı ile ilgili birkaç tane örnek paylaşıyoruz. Bu yöntemi kullanarak dilerseniz büyük battaniye ya da yatak örtüsü gibi parçaları da rahatlıkla örebilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial