Simli Ombre Yapımı Resimli Anlatım

Simli Ombre Yapımı Resimli Anlatım
Sosyal medyada paylaş

Simli ombre yapımı resimli anlatım sayesinde siz de evde tırnaklarınıza harika bir görünüm kazandırabilirsiniz. Tırnak süslemek için yapılan farklı uygulamalar vardır. Bu uygulamalar yapılışlarına göre ombre ya da nail art gibi isimler alırlar. Her iki uygulamada oje ile yapılmakta olup sadece yöntem biraz farklıdır. Nail art yapımında tırnaklara farklı figürler ile desen yapılır. Ombre ise biraz daha kolay bir uygulamadır. Tırnaklara ombre yapılırken iki farklı renkte oje kullanılır. Bu ojelerden biri ile tırnakların tamamı boyanır. Sonrasında diğer oje tırnak uçlarına sürülerek farklı renk geçişleri sağlanır. Siz de evde tırnaklarınıza ombre yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Dilediğiniz renkte oje
  • İstediğiniz renkte bir simli oje
  • Bir parça sünger

Simli Ombre Nasıl Yapılır?

Simli ombre yapımı evde tırnak süslemek için yapılabilecek en kolay uygulamalardan birisidir. Sizin tek yapmanız gereken kullanacağınız ojelerin rengine karar vermek. İsterseniz tırnaklarınızı koyu bir renge boyadıktan sonra açık renk simli oje kullanarak harika bir ombre yapmanız mümkün. Açık renk oje kullandığınız zaman da koyu renk simli oje sürerek aynı harika etkiyi oluşturabilirsiniz. Uygulamanın nasıl yapılacağına gelince bu oldukça kolay.

  • İlk önce zemini oluşturmak için tırnaklarınıza ojeyi sürün. Sürdüğünüz ojenin bozulmaması için bir süre kurumasını bekleyin.
  • Oje kuruduktan sonra sıra geldi simi uygulamaya.
  • Bir süngerin üzerine biraz simli oje sürün.
  • Sonrasında simli ojeli süngeri tırnağınıza hafifçe bastırın. Bunu yaparken süngeri tırnağınızın tamamına değil sadece uç kısmına sürmelisiniz.
  • Diğer tırnaklarınıza da aynı uygulamayı yaptıktan sonra isterseniz daha hoş görünmesi için bir kat da parlatıcı sürebilirsiniz.
  • Oje kuruduktan sonra harika görünen tırnaklarınızla girdiğiniz her ortamda dikkat çekebilirsiniz.

Bu pratik uygulama sayesinde özel bir davete gideceğiniz zaman tırnaklarınıza dikkat çekici bir görünüm vermeniz mümkün. Siyah üstüne metalik ya da kırmıza üstüne altın rengi simle yapacağınız ombreler ile ellerinizin güzelliğini ortaya çıkarabilirsiniz. Evde simli ombre yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki resmi inceleyebilirsiniz.

Simli Ombre Yapımı Resimli Anlatım
Simli Ombre Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial