Simli Eva ile Yüzük Yapımı

Simli Eva ile Yüzük Yapımı

Sosyal medyada paylaş
RSS
Follow by Email
FACEBOOK
Google+
http://www.eglenbizle.com/simli-eva-ile-yuzuk-yapimi/
Pinterest

Simli eva ile yüzük yapımı çok kolay bir kendin yap çalışması olduğu için isteyen herkes bunu evde rahatlıkla yapabilir. Yapmış olduğumuz bir el işi çalışmasından elimizde küçük eva parçaları kaldığı için bunları nasıl değerlendirebileceğimizi düşündük. Eva kağıdının uzun ince bir parça halinde olması bize bu konuda ilham verdi ve bununla yüzük yapmaya karar verdik. Eva kağıdı simli olduğu için ortaya şık bir yüzük çıktığını söyleyebiliriz. Siz de evde kendiniz ya da kızınız için güzel bir yüzük yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte simli eva kağıdı
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Kırtasiyelerde her renkte simli ve düz eva kağıdı bulabilirsiniz. Biz yüzük yapımında simli eva kağıdı kullandık fakat siz isterseniz düz eva da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Eva ile Nasıl Yüzük Yapılır?

Eva ile yüzük yapmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

  • Eva kağıdından makas yardımı ile parmağınıza uygun boyutta bir parça kesin. Bunu yaparken yapıştırmak için biraz pay bırakmayı unutmayın.
  • Kesmiş olduğunuz bu şeridin iki ucunu yapışkan yardımı ile birbirine tutturun. Bu şeridin kalınlığını kendi zevkinize göre ayarlayabilirsiniz. Yüzüğün güzel görünmesi ve bunu rahat kullanmak için çok kalın yapmamanızı tavsiye ediyoruz.
  • Bir süre yapışkanın kuruması için bekledikten sonra yüzüğü hemen parmağınıza takarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde istediğiniz renkte çok güzel yüzükler yapmanız mümkün. Simli eva kağıdı kullanarak yapacağınız yüzüğü günlük yaşantınızda ve özel bir davete katılacağınız zaman rahatlıkla kullanabilirsiniz. Aynı uygulamayı simli yerine düz bir eva kağıdı ile de yapabilirsiniz. İsterseniz eva ile yaptığınız yüzüğe parlak bir taş yapıştırarak daha şık bir tasarıma da imza atabilirsiniz. Yapacağınız ince yüzükleri eklem yüzüğü olarak da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde kolay yüzük yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olmanız için aşağıda yaptığımız çalışmadan bazı örnekler paylaşıyoruz. Eva ile yapacağınız yüzükle takım bir bileklik yapmak isterseniz, eva kağıdından kolay bileklik yapımı videolu anlatım size bu konuda yardımcı olabilir.

 

Simli Eva ile Yüzük Yapımı-1
Simli Eva ile Yüzük Yapımı-1
Eva ile Yüzük Yapımı
Eva ile Yüzük Yapımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir