Simli Eva ile Kolay Bileklik Yapımı

Simli Eva ile Kolay Bileklik Yapımı

Sosyal medyada paylaş
RSS
Follow by Email
FACEBOOK
Google+
http://www.eglenbizle.com/simli-eva-ile-kolay-bileklik-yapimi/
Pinterest

Simli eva ile kolay bileklik yapımı sayesinde kendinize ve sevdiklerinize çok şık bileklikler tasarlayabilirsiniz. Evde bileklik yapmak istiyor fakat bunun için el becerinize güvenmiyorsanız bu çalışma tam size göre. Simli eva zaten şık bir görünüme sahip olduğu için ayrıca süsleme yapmaya gerek yoktur. Tek yapmanız gereken kırtasiyeden A4 boyutunda simli birkaç tane eva almak. Uygulamayı yapmak için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Birkaç tane simli eva
  • Makas
  • Kalem
  • Cetvel
  • Yapıştırıcı

Uygulamayı yapmak için arkası yapışkanlı olan simli evalardan kullanırsanız ayrıca yapışkan kullanmaya gerek kalmayacaktır.

Simli Eva ile Nasıl Bileklik Yapılır?

Simli eva ile bileklik yapmak oldukça kolaydır. Bu pratik kendin yap çalışması sayesinde istediğiniz renkte ve istediğiniz kalınlıkta çok güzel bir bileklik yapabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan bileklik yapımını anlatmaya geçelim.

  • İlk olarak simli eva kağıtlarından birisine cetvel yardımı ile istediğiniz kalınlıkta bir şerit çizin.
  • Daha sonra bunu makas yardımı ile kesin.
  • Bu şekilde bilekliği yaptıktan sonra bunu kolunuza ölçün. Fazlalığı makas ile kestikten sonra şeridin iki ucunu yapışkan ile birbirine tutturun. Biz bu aşamada evanın iki ucunu dikerek birleştirdik. Siz de isterseniz böyle yapabilir ya da ek yerine çıt çıt takabilirsiniz.
  • Bu şekilde bilekliği yaptıktan sonra sıra süslemeyi yapmaya geldi. Bu aşamada simli eva ile bilekliğin kalınlığına uygun boyutta her türlü figürü yapabilirsiniz. Biz iki farklı renkteki simli eva ile baklava deseni hazırladık ve bunları üst üste yapıştırdıktan sonra bunu da bilekliğin ortasına yapıştırarak tutturduk. Siz de isterseniz aynı süslemeyi yapabilir ya da farklı tasarımlar oluşturabilirsiniz.
  • Süsleme aşamasından sonra bileklik yapımı tamamdır. Bunu hemen kolunuza takarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

İsterseniz aynı uygulamayı düz eva ile de yapabilirsiniz. Bilekliği istediğiniz renkte düz bir eva ile yapıp süslemesini simli eva ile de yapabilirsiniz. İsterseniz bilekliği süslemek için küçük parlak taşlar da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde kolay bileklik yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olmak isterseniz aşağıda paylaştığımız örnek çalışmayı inceleyebilirsiniz. Bu tür çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız eva kağıdından kolay bileklik yapımı videolu anlatım da işinize yarayabilir.

Simli Eva ile Bileklik
Simli Eva ile Bileklik
Simli Eva ile Bileklik-1
Simli Eva ile Bileklik-1
Simli Eva ile Kolay Bileklik Yapımı
Simli Eva ile Kolay Bileklik Yapımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir