Silikonla İsim Nasıl Yazılır
Sosyal medyada paylaş

Silikonla isim nasıl yazılır? bunu öğrenerek siz de evde çok güzel dekoratif harfler yapabilirsiniz. Çocuk odalarında dekoratif harfler sıkça kullanılmaktadır. Çocuğunuzun ismini yazmak için evde dekoratif harf yapmak isterseniz bu yazımızda bahsedeceğimiz uygulamayı yapmayı deneyebilirsiniz. Silikon ile isim yazımı dışarıdan bakıldığında zor bir çalışma gibi görünse de biraz dikkat ve özenle siz de ilk denemenizde istediğiniz sonucu alabilirsiniz. Silikon ile isim yazmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Silikonla İsim Nasıl Yazılır?

Evde dekoratif harf yapmak için çoğunlukla karton, eva ve keçe gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra silikonla dekoratif harf de yapılabilir. Sıcak silikon son dönemlerde dekoratif ürün yapımında sıkça karşımıza çıkmaktadır. Silikon tabancası yardımı ile evde bileklik, bardak altlığı, anahtarlık, kolye ve daha birçok farklı çalışma yapılabilir. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamada silikon tabancası kullanılarak isim yazılıyor. Uygulamayı yaparken harflerin dış hatlarını kalın bir şekilde yaparsanız ortaya çok güzel dekoratif harfler çıkacaktır. İsterseniz harfleri tek tek yapmak yerine bunları birleşik olarak yazarak tek seferde de çıkarabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın detaylarına geçelim.

Silikonla Harf Yapımı
Silikonla Harf Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • Silikon tabancası
  • Kurşun kalem
  • Pişirme Kağıdı

Silikonla Dekoratif Harf Yapımı

  • İlk olarak pişirme kağıdının üzerine ismi yazmakla işe başlayın. Bunu yaparken harflerin arasında biraz boşluk bırakmanız gerekiyor.
  • Sonrasında silikon tabancası yardımı ile kurşun kalem ile yazdığınız harflerin üzerinden geçin.
  • Silikon tabancası ile harfleri yazarken önce harflerin dış ana hattını yapın. Sonrasında bu dış hatların arasına silikon tabancası yardımı ile desenler çizerek harflerin içini doldurun.
  • Tüm harfleri bu şekilde yazdıktan sonra harfleri dikkatli bir şekilde pişirme kağıdından çıkarın.
  • Uygulamanın yapımında şeffaf silikon kullandıysanız oje ya da akrilik boya ile harfleri boyayabileceğiniz gibi orijinal hali ile de kullanabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra silikon ile harf yapımı tamamlanmış oluyor. Silikon ile yaptığınız harflerin arkasına yapıştırıcı sürerek bunları istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Bu kolay uygulama sayesinde çocuğunuzun giysi dolabına çok güzel bir süsleme yapabilirsiniz. İsterseniz silikon ile yazdığınız ismi duvar süsü olarak da kullanmanız mümkün. Daha şık bir tasarım oluşturmak isterseniz uygulamanın yapımında renkli silikon kullanabilirsiniz. Silikon ile harf yapıp bunların arkasına mıknatıs yapıştırarak çok güzel magnetler de yapabilirsiniz. Evde bu güzel kendin yap çalışmasını denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız silikonla isim yazma videolu anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Evde silikon ile güzel bir bardak altlığı tasarlamak isterseniz daha önce paylaştığımız silikonla bardak altlığı yapımı videolu anlatıma göz atabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=iBoNSm_y5sg

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial