Silikon ile Cam Üzerine Yazı Yazma
Sosyal medyada paylaş

Silikon ile cam üzerine yazı yazma biraz dikkat gerektiren bir uygulamadır. Silikon tabancası ile cama silikon sıkılarak harfler çıkartılmaktadır. Silikon ile harfleri yazarken ve bunları camın üzerinden çıkarırken dikkatli olunmadı gerekmektedir. Aksi halde silikon ile yapılan harfler yazım sırasında ya da çıkarılırken kopabilir. Böyle bir sorun yaşamamak için dikkat etmeniz gereken ayrıntıları yazımızın devamında bulabilirsiniz. Evde çocuk odası, salon ya da oturma odasında kullanmak için silikon ile yazı yazmak isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda paylaşıyoruz.

Silikon ile Cam Üzerine Yazı Yazma

Evde silikon ile harf yapmak isterseniz bunun için pişirme kağıdı ya da cam kullanmanız gerekmektedir. Silikon tabancasının içinden çıkan silikon eridiği için sıcak olmaktadır. Bununla harf yaptığınızda uygulanan yere yapışacağı için harfleri çıkarmaya çalıştığınızda kopabilir. Bu tür sorunlar yaşamamak için silikon ile yapacağınız harfleri pişirme kağıdı ya da cam gibi yapışmayacak yüzeylere çıkarmalısınız. Bu pratik yöntemi sadece harf değil silikon ile desen çıkarmak istediğiniz zaman da uygulayabilirsiniz.

Silikon ile Cam Üzerine Yazı Yazma-1
Silikon ile Cam Üzerine Yazı Yazma-1

Gerekli Malzemeler

Silikon ile cam üzerine yazı yazmak için ihtiyacınız olan malzemeler; kağıt, kalem, cam ve silikon tabancası. Bunların yanı sıra yazdığınız harfleri yapıştırmak için hasır ip ya da keçe gibi malzemeler kullanabilirsiniz.

Silikon ile Cam Üzerine Yazı Nasıl Yazılır?

Silikon ile cam üzerine yazı yazmak için gerekli malzemeleri temin ettikten sonra aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak bir kağıdın üzerine yazmak istediğiniz yazıyı yazın ve bu kağıdı düz bir yere koyun.
  • Sonrasında camı yazının üzerine yerleştirin.
  • Silikon tabancası ısındıktan sonra bununla cam üzerindeki yazının üzerinden geçin.
  • Bir süre silikonun kurumasını bekledikten sonra camın üzerindeki yazıyı dikkatli bir şekilde çıkarın.

Tüm bu aşamalardan sonra silikon ile cam üzerine yazı yazımı tamamlanmış oluyor. Bunu hasır ip ya da keçe üzerine yapıştırarak kullanabilirsiniz. İsterseniz yazıyı camdan hiç çıkarmadan çerçeveleyerek de kullanmanız mümkün. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada normal silikon kullanılmış siz isterseniz yazı yazmak için renkli silikon da kullanabilirsiniz. Şeffaf silikon kullandıysanız bunu oje ya da akrilik boya ile renklendirebilirsiniz. Bu güzel çalışmayı evde denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız silikon ile yazı yazma videolu anlatım bu konuda işinizi kolaylaştırabilir. Silikon ile isim yazmak isterseniz daha önce paylaştığımız silikonla isim nasıl yazılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial