Şampuan Kutusundan Oyuncak Hayvan Yapımı

Şampuan Kutusundan Oyuncak Hayvan Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Şampuan kutusundan oyuncak hayvan yapımı sayesinde elinizdeki biten şampuan kutularını atmak yerine değerlendirebilirsiniz. Saç temizliğinde kullandığımız şampuanların rengarenk kutuları onları atarken zorlanmamıza neden olur. Kırmızı, pembe ve turuncu gibi canlı renklerdeki bu plastik kutulardan birçok geri dönüşüm çalışması yapılabilir. Biz bugün sizlere şampuan kutularını çocuklarınıza sevimli oyuncaklar yaparak değerlendirmenizi öneriyoruz. Biten şampuanların kutularını hayvan şekline getirmek için elinizdeki başka artık malzemeleri kullanabilirsiniz. Çocuğunuz çok küçük değilse bu keyifli çalışmayı onunla birlikte yaparak el becerisinin gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Uygulamayı yapmak isteyenler için gerekli malzemeleri ve yapım aşaması ile ilgili detayları aşağıda paylaşıyoruz.

Şampuan Kutusundan Oyuncak Yapımı için Gerekli Malzemeler

  • Beyaz ya da renkli şampuan kutusu
  • Oyuncak göz
  • Eva kağıdı
  • Yapışkan
  • Keçe kumaş
  • Makas

Bu uygulamayı yapmak için bebek kolonyası ya da buna benzer küçük plastik şişeleri de kullanabilirsiniz. Elinizde renkli plastik şişeler varsa bunlarla daha şık görünen hayvan figürleri yapmanız mümkün. İsterseniz beyaz plastik şişeleri istediğiniz herhangi bir renge boyadıktan sonra da oyuncak yapmak için kullanabilirsiniz.

Şampuan Kutusundan Oyuncak Hayvan Yapımı Malzemeler
Şampuan Kutusundan Oyuncak Hayvan Yapımı Malzemeler

Şampuan kutusundan oyuncak hayvan nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız ilk yapmanız gereken plastik şişelerin üzerindeki yapışkanlı kağıtları çıkarmak. Plastik şişenin üzeri tek renk ve pürüzsüz olursa çalışmayı yapmanız da kolaylaşacaktır. Plastik şişelerin üzerindeki kağıtları ılık deterjanlı su yardımı ile kolay bir şekilde çıkarabilirsiniz. Bu ön hazırlık aşamasından sonra oyuncak hayvan yapımına geçebilirsiniz.

  • Elinizde bulunan şişenin rengine ve boyutuna göre nasıl bir hayvan yapacağınıza karar vermelisiniz. En kolay yapabileceğiniz hayvan figürleri penguen ve horoz gibi hayvanlar olup, eğer el becerinize güveniyorsanız daha farklı hayvanlar da yapabilirsiniz.
  • Sizlerle paylaştığımız örneklerde penguen ve horoz yapılmış. İlk olarak plastik şişelerin kağıdı çıkarılmış ve ardından bunlara göz ile gaga yapılmış.
  • Hayvan şekilleri ortaya çıktıktan sonra eva kağıdı ve renkli kumaşlardan şapka, ibik, yaka ve atkı gibi parçalar kesilmiş.
  • Bu parçalar yapışkan ile sabitlendikten sonra küçük düğmeler yardımı ile sevimli süslemeler yapılmış.

Sonuç olarak ortaya çocukların severek oynayacağı birbirinden sevimli oyuncaklar çıkmış. Siz de çocuğunuz için böyle sevimli oyuncaklar yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız şampuan kutusundan oyuncak yapımı ile ilgili örnek çalışmaları inceleyebilirsiniz. Yapacağınız sevimli hayvanlar aynı zamanda çocuk odası için güzel bir dekor ürünü de olabilir.

Şampuan Kutusundan Oyuncak Hayvan
Şampuan Kutusundan Oyuncak Hayvan
Şampuan Kutusundan Penguen
Şampuan Kutusundan Penguen
Şampuan Kutusundan Horoz
Şampuan Kutusundan Horoz
Şampuan Kutusundan Oyuncak
Şampuan Kutusundan Oyuncak
Şampuan Kutusundan Oyuncak Hayvan Yapımı
Şampuan Kutusundan Oyuncak Hayvan Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial