Şampuan Kutusundan Kalemlik Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle şampuan kutusundan kumbara nasıl yapılır? sorusunun cevabı olabilecek çok kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Küçük çocukları para biriktirmeye teşvik etmek için evde onlarla birlikte kumbara yapmayı deneyebilirsiniz. Kendi yaptığı kumbarayı kullanmak çocuğunuzun hoşuna gidebilir. Okul öncesi çocukların keyif alarak yapacağı bu çalışma hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Şampuan Kutusundan Kumbara Nasıl Yapılır?

Evde kumbara yapımı için teneke kutu ve pet şişe gibi malzemelerin yanı sıra şampuan kutusu da kullanılabilir. Size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayarak boş şampuan kutularını atmak yerine kumbara yaparak değerlendirebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şampuan kutusuna para geçecek boyutta bir delik açmak ve sonrasında kumbarayı istediğiniz şekilde süslemek. Evde başka çalışmalardan kalan eva ya da keçe gibi malzemeler varsa süsleme yapımında bunları kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Şampuan Kutusundan Kalemlik
Şampuan Kutusundan Kalemlik

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane şampuan kutusu
  • Kalem
  • Falçata
  • Makas
  • Aynı ya da farklı renklerde yapışkanlı eva

Şampuan Kutusundan Kumbara Yapımı

Kumbara yapımına başlamadan önce şampuan kutusunun üzerindeki yapışkanlı etiketi çıkararak güzelce temizleyin. Çizim yapma yeteneğiniz yoksa bir kağıda istediğiniz boyutta ayıcık çizerek bunu kalıp olarak kullanabilirsiniz. Bu ön hazırlık aşamasının ardından uygulamanın yapımına geçebilirsiniz.

  • İlk olarak falçata yardımı ile şampuan kutusunu ortadan ikiye kesin.
  • Daha sonra evanın üzerine kalem ile ayıcık çizerek bunları makas ile düzgün bir şekilde kesin.
  • Kestiğiniz şampuan kutusunun üst kısmına falçata ile para geçecek büyüklükte bir kesik yapın.
  • Bu şekilde kumbarayı yaptıktan sonra eva ile hazırladığınız ayıcıkları üzerine yapıştırarak süsleme yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra şampuan kutusu ile kumbara yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz süslemeleri ayıcık yerine başka figürlerle de yapabilirsiniz. İsteyenler eva yerine keçe de kullanabilirler. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda şampuan kutusundan kumbara yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Şampuan kutusunu farklı bir şekilde değerlendirmek isterseniz daha önce paylaştığımız şampuan kutusundan kalemlik yazımıza göz atabilirsiniz.

Şampuan Kutusundan Kalemlik Yapımı Resimli Anlatım
Şampuan Kutusundan Kalemlik Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial