Şampuan Kutusundan Kalemlik Yapımı

Şampuan Kutusundan Kalemlik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Şampuan kutusundan kalemlik yapımı ile çocuğunuzun çok hoşuna gidecek bir kalemlik yaparak onu mutlu edebilirsiniz. Bildiğiniz gibi pet şişeler, teneke ve plastik kutular şekilleri nedeni ile kalemlik yapımına çok uygun malzemelerdir. Sizlerle bu konuda birçok farklı örnek paylaştık. Bugün de biten şampuanların kutusunu değerlendirebileceğiniz güzel bir kendin yap uygulamasında bahsetmek istiyoruz. Bu uygulamanın en güzel yanı şampuan kutuları renkli oldukları için bunları boyamaya gerek olmaması. Bu plastik kutuların üst taraflarını kestikten sonra sevimli bir canavar yapabilir ya da farklı figürler oluşturmayı deneyebilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı. Siz de çocuğunuz için şampuan kutusundan kalemlik yapmak isterseniz bunun için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini ve projenin detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz sayıda şampuan kutusu
  • Makas
  • Beyaz ve siyah el işi kağıdı
  • Yapıştırıcı

Şampuan Kutusundan Kalemlik Nasıl Yapılır?

Şampuan kutusundan kalemlik yapmak için önce şampuan kutularının üzerindeki yapışkanlı kağıdı çıkarın ve bu kutuların içlerini güzelce yıkayarak temizleyin. Sonrasında aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • Makas ya da falçata yardımı ile şampuan kutularının üst taraflarını keserek çıkarın.
  • Sonrasında bu kutuların ağız kısımlarını makas ile keserek farklı şekiller verin. Kutuların ağız kısmını düz, oval ya da tırtıklı olarak kesebilirsiniz.
  • İsterseniz şampuan kutularının arka taraflarını ön taraftan biraz daha yüksek bırakıp güzel bir tasarım yapmanız mümkün.
  • Tüm bu aşamaların ardından sıra kalemliğin üzerini süslemeye geldi.
  • Siyah ve beyaz el işi kağıtlarından göz ve sivri dişler yaparak bunları kutuların üzerine yapıştırın.
  • Kalemliği duvara asmak isterseniz arkasına sivri bir cisim ile delik açtıktan sonra bunu istediğiniz yere asabilirsiniz.

İsterseniz el işi kağıdı ile göz yapmakla uğraşmak yerine oyuncak göz de kullanabilirsiniz. Elinizde keçe varsa ağız ve dişleri de bundan yapabilirsiniz. Bu kalemlikler aynı zamanda çocuğunuzun odası için güzel birer dekor ürünü de olacaktır.

Şampuan Kutusundan Kalemlik Yapımı
Şampuan Kutusundan Kalemlik Yapımı

Çocuklar için kalemlik yapmak İsterseniz bu yazımızda paylaştığımız örneklerden ilham alabilirsiniz. Gördüğünüz örnek uygulamalarda şampuan kutularının üst tarafları kesildikten sonra bunlara tırtıklı şekil verilmiş. Daha sonra da el işi kağıdı ile göz ve sivri dişler yapılarak sevimli canavar şeklinde kalemlikler tasarlanmış. Siz de elinizdeki imkanları hayal gücünüzle birleştirerek çocuğunuz için böyle güzel kalemlikler yapabilirsiniz.

Şampuan Kutusundan Kalemlik
Şampuan Kutusundan Kalemlik

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial