Şampuan Kutusundan Canavar Figürlü Kalemlik Yapımı

Şampuan Kutusundan Canavar Figürlü Kalemlik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Şampuan kutusundan canavar figürlü kalemlik yapımı evde keyif alarak yapabileceğiniz bir geri dönüşüm projesidir. Hepimizin banyosunda rengarenk şampuan kutuları bulunur. Bunlar boşaldığı zaman güzel renkleri nedeni ile atmaya kıyamayız. Sizlerle daha önceden şampuan kutuları ile yapılan birçok pratik kendin yap çalışması paylaştık. Bugün de şampuan kutusundan kalemlik yapabileceğiniz güzel bir uygulama paylaşmak istiyoruz. Çocuklar sevimli canavar figürlerini sevdikleri için kalemlerini muhafaza edebilecekleri canavar şeklinde bir kalemlik hoşlarına gidebilir diye düşünüyoruz. Çocuğunuz için duvara asılabilen sevimli bir kalemlik yapmak isterseniz bunun için gereken malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz. Konumuzun sonunda vereceğimiz resimli anlatım sayesinde siz de projeyi hiç zorlanmadan yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte bir şampuan kutusu
  • Siyah ve beyaz el işi kağıdı
  • Falçata
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Şampuan Kutusundan Nasıl Kalemlik Yapılır?

Şampuan kutusundan nasıl kalemlik yapılır? sorusunun cevabını merak ediyorsanız aşağıdaki açıklamaya göz atabilirsiniz.

  • ilk olarak şampuan kutusunun içini iyice yıkarak temizleyin ve üzerindeki etiketi güzelce çıkarın. Sonrasında falçata yardımı ile kapağın bulunduğu ağız kısmını oval bir şekilde keserek çıkarın. Şampuan kutusunun arkasını da aynı şekilde kestikten sonra bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.
  • Şampuan kutusunun üst tarafından çıkardığınız parçaya iki tane kol çizin ve bunları makas yardımı ile keserek çıkarın. Daha sonra bu parçaları şampuan kutusunun arkasından yapıştırarak tutturun.
  • Siyah ve beyaz el işi kağıtlarını kullanarak ağız, göz ve sivri dişler yapın. Bunları da yapıştırarak sabitledikten sonra canavar figürlü kalemlik kullanıma hazır. Bunu duvara asabilir ya da çocuğunuzun çalışma masasına yerleştirebilirsiniz.

İsterseniz uygulamayı yaparken şampuan kutusunun ön ve arka taraflarını tırtıklı olarak kesip daha farklı canavar tasarımları da yapabilirsiniz. İsteyenler canavara oyuncak göz yapıştırarak daha sevimli bir hale getirebilirler.

Bu uygulamayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda şampuan kutusundan kalemlik yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Projenin tüm detaylarını resimden inceleyerek siz de şampuan kutularından rengarenk canavar figürlü kalemlik yaparak aynı zamanda çocuğunuzun odası için sevimli bir dekor ürünü de elde edebilirsiniz.

Şampuan Kutusundan Canavar Figürlü Kalemlik Yapımı
Şampuan Kutusundan Canavar Figürlü Kalemlik Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial