Şampuan Kutusundan Dekoratif Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Şampuan kutusu kedin yap çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Biz de bugün sizlerle şampuan kutusundan dekoratif süs yapımı başlığı altında kolay bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Şampuan kutusunu kesip üzerine kaplama yaparak kısa sürede harika bir dekoratif süs yapabilirsiniz. Önerimiz ilginizi çektiyse uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Şampuan Kutusundan Dekoratif Süs Yapımı

Farklı renk ve şekillerdeki şampuan kutuları ile evde çok güzel dekoratif ürünler yapabilirsiniz. Bu kutuları keserek değişik şekiller verebilirsiniz. Bu şekilde kalemlik, kumbara ve daha birçok tasarım oluşturabilirsiniz. Şampuan kapları renkli olduğu için bunları boyamaya gerek yoktur. Şık bir görünüm etmek için bunların üzerini kumaş, keçe ya da eva gibi malzemeler ile kaplayabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada parlak bir görünüm elde etmek için alüminyum folyo kullanılmış. Siz de şampuan kutusu ile dekoratif ürün yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Şampuan kutusu
  • Falçata
  • Makas
  • Alüminyum folyo
  • Yapıştırıcı

Bunların dışında süsleme yapmak için eva, keçe, boncuk ya da pul gibi malzemeler kullanabilirsiniz.

Şampuan Kutusundan Dekoratif Süs
Şampuan Kutusundan Dekoratif Süs

Şampuan Kutusundan Dekoratif Süs Nasıl Yapılır?

Ön hazırlık olarak şampuan kutusunu yıkayın ve güzelce temizleyin. Üzerindeki yapışkanlı etiketi çıkardıktan sonra aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Şampuan kutusunun üst kısmını falçata yardımı ile keserek çıkarın.
  • Daha sonra bu parçayı makas ile istediğiniz boyutta kesin.
  • Bu şekilde kabı istediğiniz boyuta getirdikten sonra üzerini alüminyum folyo ile  kaplayın ve açılmaması için ek yerini yapıştırıcı ile kapatın.

Tüm bu aşamalardan sonra ortaya şık bir dekoratif süs çıkacaktır. Üzerine eva ya da elinizdeki başka malzemeler ile süsleme yaparak bunu vazo, kalemlik ya da diş fırçası kabı olarak kullanabilirsiniz. İsterseniz arkasına delik açarak ya da çift taraflı bant yapıştırarak bunu duvara asabilirsiniz. Bu kolay geri dönüşüm çalışmasını evde denemek isteyenler için aşağıda şampuan kutusundan dekoratif süs yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Şampuan kutusunu farklı şekilde değerlendirmek isterseniz daha önce paylaştığımız şampuan kutusundan kumbara yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Şampuan Kutusundan Dekoratif Süs Yapımı Resimli Anlatım
Şampuan Kutusundan Dekoratif Süs Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial