Şampuan Kutusu ile Dekoratif Kalp Yapımı

Şampuan Kutusu ile Dekoratif Kalp Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Şampuan kutusu ile dekoratif kalp yapımı evde keyif alarak yapabileceğiniz bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Şampuan kutusu, deterjan kabı gibi plastik malzemeler geri dönüşüm çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Biz de fırsat buldukça bu tarz örnek çalışmaları sizlerle paylaşıyoruz. Bugün sizlere bahsedeceğimiz çalışmayı yaparak evde kalp şeklinde güzel dekoratif kalpler yapabilirsiniz.

Şampuan Kutusu ile Dekoratif Kalp Yapımı

Evde dekoratif kalp yapmak için çoğunlukla kağıt, karton, eva ve keçe gibi malzemeler kullanılsa da plastik kaplarla da çok güzel kalpler yapılabilir. Sizin tek yapmanız gereken plasrik kabın üzeirne uygun boyutta kalp çizerek bunu makas ile kesmek. Bu kolay yöntemi uygulayarak evde farklı renk ve boyutlarda kalpler yapabilirsiniz. Evinizde yapacağınız özel kutlamalarda ya da dekoratif süs tasarlarken bu plastik kalpler çok işinize yarayabilir.

Şampuan Kutusu ile Dekoratif Kalp
Şampuan Kutusu ile Dekoratif Kalp

Gerekli Malzemeler

  • Şampuan kutusu
  • Falçata
  • Makas
  • Kalem

Bunların dışında kalp şekli çizmek için kalıp da kullanabilirsiniz.

Şampuan Kutusu ile Dekoratif Kalp Nasıl Yapılır?

Şampuan kutusu ve diğer malzemeler hazır ise dekoratif kalp yapımına başlayabilirsiniz.

  • Çizim yapma yeteneğinize güvenmiyorsanız ilk olarak bir kağıda isrediğiniz boyutta kalp çizin ve bunu makas ile keserek çıkarın.
  • Şampuan kutusunun üzerindeki yapışkanlı kağıdı çıkarıp kabı temizledikten sonra bunun üst tarafını falçata yardımı ile kesin.
  • Geriye kalan düz kısma kalem yardımı ile kalp çizin. Bunu makas ile keserek çıkarın.

Bu şekilde kısa sürede istediğiniz boyutta harika kalpler yapabilirsiniz. Yaptığınız bu dekoratif kalpleri bir koli bandına yapıştırarak ya da açacağınız deliklerden ip geçirerek dekoratif süs yapımında kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımı için her türlü plastik kap kullanılabilir. Bu kolay geri dönüşüm çalışmasını evde denemek isteyenler için aşağıda şampuan kutusu ile dekoratif kalp yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde kullanmadığınız cd’ler varsa bunları değerlendirmek için daha önce paylaştığımız cd ile çiçekli dekoratif süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Şampuan Kutusu ile Dekoratif Kalp Yapımı Resimli Anlatım
Şampuan Kutusu ile Dekoratif Kalp Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial