Dekorasyon

Salon Dekorasyonunda Sarı Renk Kullanımı

Salon dekorasyonunda sarı renk kullanımı son yıllarda oldukça yaygınlaşmış durumda. Dekorasyonda sarı renk farklı şekillerde kullanılabilir. Siz de evinizin salonunda sarı rengin güzelliğini hissetmek isterseniz bu yazımızda paylaşacağımız tüyolar işinize yarayabilir. Sarı renkli dekor dediğimizde aklınıza sadece mobilya ve duvar boyası gelmesin. Sarı renk dekor amacı ile perde, halı, tablo, yastık ve vazo gibi birçok nesnede kullanılabilir. Evini yenileyecek ya da yeni ev kuracak olanlar sarı renkli salon dekoru yapmak için aşağıdaki görsellerden ilham alabilirler.

Sarı rengin salona kasvetli ve dar bir görünüm vereceğini düşündüğünüz için salon dekorunda bu renkten uzak duruyorsanız perde ve diğer aksesuarlarda bu rengi kullanmayı tercih edebilirsiniz. Sarı ve beyaz karışımı perdeler ile evinizin salonunda bahar havası estirebilirsiniz.

büyük-salon-dekorasyonu

Salonunuzda koyu renk duvar boyası kullanıyorsanız duvara asacağınız sarı çerçeveli tablolar ile daha güzel ve şık bir görünüm oluşturabilirsiniz.

salon-dekorasyonunda-sarı-kullanımı

Beyaz bir oturma grubunun üzerine sarı renkli yastıklar sıralayabilir aralara koyacağınız birkaç sarı koltuk ile şık bir salon düzenlemesi yapabilirsiniz. Duvarlarda açık sarı bir badana kullanmanız da dekoru tamamlamanıza yardımcı olabilir.

salon-dekorasyonunda-sarı-kullanımı-1

Salonunuz küçük ise kullanacağınız açık renk oturma grubu ve mobilyalar mekanı daha geniş ve ferah göstermenizi sağlayabilir. Pencerelerde kullanacağınız beyaz ve sarı perdeler sayesinde evinize farklı bir enerji yayılabilir.

sarı-dekor

Salon dekorunda açık sarı tonlarında duvar boyası kullanabilir ya da aşağıdaki gibi sarının biraz daha koyu tonları tercih edilebilir.

sarı-dekor-1

Salonda sarı bir dekor oluşturmanın en pratik yolu yastık ve diğer dekor ürünlerinde bu rengi tercih etmektir. Salonunuzu daha geniş ve ferah göstermek için beyaz ağırlıklı bir yerleşim düzeni oluşturduğunuz zaman bu sadeliği şıklığa dönüştürmek için sarı renkten faydalanabilirsiniz.

sarı-dekorasyon

Sarı ve gri renk son yıllarda salon dekorunda sıkça kullanılmaktadır. Siz de salonunuzu modern bir şekilde dekore etmek istiyorsanız bu iki rengi bir arada kullanarak şık bir salona sahip olabilirsiniz.

sarı-dekorasyon-1

Sarı rengin farklı tonlarını kullanarak salonunuzu daha rahat ve şık bir hale getirmeniz mümkün. Böyle bir düzenleme yaptığınızda beyaz rengin yumuşatıcı etkisinden faydalanmak için yer döşemesi ve bazı dekor ürünlerinde beyaz renk kullanabilirsiniz.

sarı-dekorasyon-2

Sarı renk dekorasyonda tek başına kullanıldığında biraz ağır ya da abartılı bir renk olarak görünebilir fakat pembe ile bir araya geldiğinde salon dekorasyonu için ideal bir seçenek olabilir.

sarı-dekorasyon-trendi

Dekorasyon trendleri arasında yaygınlaşan sarı rengi dilerseniz sadece oturma grubunda da kullanabilirsiniz. Sarı bir oturma grubunun üzerine yerleştireceğiniz dekoratif yastıklar ve cam bir orta sehpa ile salonunuzu modern bir şekilde dekore edebilirsiniz.

sarı-dekorasyon-trendi-1

Sarı renk duvar, salon dekorunda sıkça kullanılmaktadır. Önceki yıllarda sarının açık tonları tercih edilirken günümüzde koyu sarı da sıkça tercih edilen renkler arasındadır. Sarı duvar badanası kullandığınızda odayı daha ferah göstermek için açık renk tablolar ve mobilyalar tercih edebilirsiniz. Oturma grubuna yerleştireceğiniz sarı yastıklar ile güzel bir düzenleme yapmanız mümkün.

sarı-duvar-dekoru

Yeşil ve sarı rengi salon dekorasyonunda kullanarak evinize bahar enerjisini ve coşkusunu getirebilirsiniz. Böyle bir dekorasyon tercih ettiğinizde duvarlarda ve sehpanın üzerinde kullanacağınız zarif dekor ürünleri ile görsel bütünlüğü sağlamaya özen göstermelisiniz.

sarı-modern-dekorasyon

Beyaz renk salonlara daha geniş ve ferah bir görünüm kattığı için sıkça tercih edilir. Fakat bu renk tek başına kullanıldığında salon için biraz sade kaçabilir. Bunu önlemek için duvarlarda sarı rengin ağırlıkta olduğu tablolar kullanabilirsiniz. Bu şekilde salonunuzda beyaz ve sarının muhteşem uyumunu gözler önüne serebilirsiniz.

sarı-modern-dekorasyon-1

Sarı renkli yastıklar kullanarak salonunuza daha farklı bir hava katabilirsiniz. Evinizin salonu sade bir dekora sahipse bu şekilde bir düzenleme yaparak, tek dokunuşla harika bir görünüm oluşturabilirsiniz.

sarı-pembe-dekor

Sarı renk modern ve klasik dekorasyona da uyan bir renk olduğu için isteyen herkes salonunu dekore ederken bu rengi rahatlıkla kullanabilir. Salonunuzda sarı renk ağırlıklı bir dekor oluşturmak istiyorsanız, aralara beyaz ve gri renkli tablo ve dekor ürünleri serpiştirerek evinizin en özel odasını daha dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz.

sarı-renk-dekorasyon

Sarı rengi seviyor fakat salon dekorasyonunda kullanmaya cesaret edemiyorsanız birkaç sarı dekoratif yastık ile bu rengin şıklığınızı salonunuzda yansıtabilirsiniz.

sarı-renk-dekorasyon-1

Koyu renk mobilyaların kullanıldığı bir salonun duvarları sarıya boyanarak mekana daha ferah bir görünüm kazandırılabilir. Böyle bir düzenleme yapıldığında duvarda kullanılan koyu renkli dekor ürünlerinin yardımı ile güzel ve dikkat çekici bir düzenleme yapılabilir.

sarı-yemek-odası-dekoru

Son yıllarda sarı renk salon dekorasyonunda perde ve dekoratif yastık olarak sıkça kullanıldığı için siz de salonunuzun görünümünü daha modern bir hale getirmek için böyle bir düzenleme yapabilirsiniz.

sarı-salon-dekorasyonu

sarı-salon-dekoru

Bu yazımızda sizlerle sarı salon dekorasyonu hakkında bazı öneriler ve bu konuda ilham verebilecek görseller paylaştık. Verdiğimiz ip uçlarından faydalanarak siz de evinizin salonunda sarı rengin güzelliğini yansıtan düzenlemeler yapabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Ay

İçeriklerimizin izinsiz kullanımı yasaktır

Copyright © 2016 Eğlen Bizle

To Top