Sakız Kutusundan Kulaklık Kabı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Sakız kutusundan kulaklık kabı yapımı denemekten keyif alacağınız bir geri dönüşüm uygulamasıdır. Çocukların sürpriz yumurtaların ve sakızların renkli kutuları farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Bu kutular kendinden renkli olduğu için ayrıca boyamaya gerek kalmadan üzerlerine farklı süslemeler yapılmaktadır. Bugün size anlatacağımız kulaklık kabı yapımı da bu tür çalışmalara güzel bir örnektir. Yuvarlak sakız kutusunun üzerine güzel bir süsleme yaparak bunu kulaklık kabı olarak kullanabilirsiniz. Evde bu uygulamayı denemek isterseniz sakız kutusundan kulaklık kabı yapımı için gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Sakız Kutusundan Kulaklık Kabı Yapımı

Telefonla konuşurken ya da müzik dinlerken kullandığımız kulaklıkları küçük kaplarda muhafaza ederek uzun süre güvenli bir şekilde kullanabiliriz. Kulaklıklarımızı çantada taşırken de bu kulaklık kapları çok işimize yaramaktadır. Kulaklık kabına ihtiyacınız varsa bunu dışarıdan almak yerine evde kendiniz de çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için kulaklığı koyacak büyüklükte plastik bir kap ve biraz da süsleme malzemesi yeterlidir. Daha önceden sizlerle sürpriz yumurta kutusundan kulaklık kabı yapımı hakkında kolay bir geri dönüşüm uygulaması paylaşmıştık.

Sakız Kutusundan Kulaklık Kabı Yapımı-1
Sakız Kutusundan Kulaklık Kabı Yapımı-1

Bu uygulamanın en güzel tarafı ekstra malzeme gerekmemesi. Elinizde başka çalışmalardan kalan eva, keçe, boncuk ya da pul gibi malzemeler varsa bunları sakız kutusunu süslemek için kullanabilirsiniz. İsterseniz kutunun üzerine oynar göz yapıştırarak ve eva ile ağız yaparak farklı bir tasarım da oluşturmanız mümkün. Evde sakız kutusundan kulaklık kabı yapmak için hayal gücünüzü devreye sokarsanız çok güzel tasarımlara imza atabilirsiniz.

Sakız Kutusundan Kulaklık Kabı Yapımı-2
Sakız Kutusundan Kulaklık Kabı Yapımı-2

Gerekli Malzemeler

Sakız Kutusundan Kulaklık Kabı
Sakız Kutusundan Kulaklık Kabı
  • 1 tane sakız kutusu
  • Boncuk ya da pul gibi süsleme malzemeleri
  • Yapıştırıcı

Sakız Kutusundan Kulaklık Kabı Nasıl Yapılır?

Uygulamayı yapmaya başlamadan önce sakız kutusunun üzerindeki yapışkanlı etiketi çıkarmalısınız. Bunun için plastik kutuyu bir süre ılık deterjanlı suda bekletmeniz yeterlidir. Sonrasında yumuşayan yapışkanlı kağıdı hafifçe kazıyarak rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Sakız kutusunun etiketini çıkardıktan sonra kulaklık kabı yapmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

  • Sakız kutusunu düz bir zemine ön tarafı size bakacak şekilde koyun.
  • Bunun üzerine yapışkan sürdükten sonra pulları dikkatli bir şekilde yerleştirin.
  • Güzel bir tasarım olması için pulları yapıştırırken arada biraz boşluk bırakabilirsiniz. Pulları rahatça yerleştirebilmek için bunları kürdan ile ittirebilirsiniz.
  • Sakız kutusunun her iki tarafına da pul ile süsleme yaparak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

İsterseniz aynı uygulamayı küçük boncuk ya da parlak taşlarla da yapabilirsiniz. Evadan çiçek ya da kalp şeklinde küçük parçalar keserek bunlarla da çok güzel süslemeler yapılabilir. İsterseniz sakız kutusunun üzerine çıkartmalar yapıştırarak da sevimli bir kulaklık saklama kabı yapmanız mümkün. Bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenlere ilham vermesi için aşağıda sakız kutusu ile kulaklık kabı yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Kulaklık Kabı Yapımı Resimli Anlatım
Kulaklık Kabı Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial