Renkli İpten Zincirli Bileklik Yapımı

Sosyal medyada paylaş

Renkli ipten zincirli bileklik yapımı herkesin evde rahatlıkla uygulayabileceği bir çalışmadır. Bileklik günümüzde her yaştan insanın severek kullandığı bir aksesuardır. El becerisine güvenen ve boş vakitlerini değerlendirmek isteyenlerin ip, tel, boncuk ya da farklı aksesuarlar kullanarak yaptıkları birçok bileklik çeşidi vardır. Bizim bugün sizlere anlatacağımız çalışma çok kolay olduğu için ilk defa bileklik yapacak olanlar için de son derece ideal. Siz de kendiniz ya da sevdikleriniz için güzel bir bileklik yapmak istiyorsanız aşağıda kolay bileklik yapımı için gerekli malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Bileğinize uygun boyutta bir zincir ( altın, gümüş ya da istediğiniz başka renk bir zincir olabilir. )
  • Renkli bileklik ipleri
  • Zincire takmak için kıskaçlı halka
  • Takı pensesi
  • Makas

Malzemeleri hobi marketlerde ya da el işi malzemeleri satan yerlerde bulabilirsiniz. Düz zincir şeklinde bilekliğiniz varsa ayrıca zincir ve halka almadan bunu kullanabilirsiniz. Estetik bir görünüm oluşması için bileklik yapımında kullanacağınız zincir biraz kalın olmalı. Malzemelerimizi verdikten sonra merak edenler için renkli ipten zincirli bileklik nasıl yapılır? sorusunun cevabına geçebiliriz.

  • Zincirin ilk halkasına renkli ipleri geçirin ve arkadan düğüm atarak sabitleyin. Bu şekilde ipler kaymadan rahatça örebilirsiniz.
  • Örme aşamasına gelince, ipleri iki eşit parçaya ayırın. Bunları belirli bir sıraya göre zincirin içinden geçirin. ( Saç örgüsü yapar gibi düşünün. )
  • Zincirin sonuna kadar aynı işlemi uygulayın ve en sonda arkadan düğüm atarak ipleri sabitleyin.
  • Küçük bir takı pensesi yardımı ile zincirin ucuna kıskaçlı halkayı takın ve sıkıştırarak sabitleyin.
  • İki uçta kalan fazlalık ipleri makas ile dikkatli bir şekilde kestikten sonra bilekliği kullanabilirsiniz.

Anlatımda gördüğünüz gibi çalışmamız oldukça kolay. Tek dikkat etmeniz gereken nokta ipleri karıştırmadan hep aynı düzende örmek. Projenin en güzel tarafı istediğiniz renkleri seçme şansınız olması. İster tek renk ister rengarenk çok şık bileklikler yapabilirsiniz. Uygun renk tercihleri ile erkekler için de bu şekilde çok güzel spor bileklikler yapmak mümkün.

Bu keyifli çalışmayı evde hobi amaçlı yapabileceğiniz gibi dilerseniz kendi tasarımınız olan bileklikleri satarak ek gelir de elde edebilirsiniz. Evde kolay bileklik yapımı ile ilgili keyifli bir çalışma yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda renkli ipten zincirli bileklik yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Projenin tüm detaylarını bu resimlerde görebilir ve uygulama esnasında takıldığınız bir yer olursa görsellerden yardım alabilirsiniz.

ipten-bileklik-yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial