Renkli İplerden Ponpon Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Renkli iplerden ponpon yapımı elinizdeki artık ipleri değerlendirebileceğiniz çok pratik ve keyifli bir çalışmadır. Farklı renk ve boyuttaki ponponlar kıyafet süslemesinden dekoratif ürüne, paspastan kapı süsü yapımına kadar birçok şekilde kullanılmaktadır. Ponpon yapmak için yuvarlak içi boş halka, çatal, cd, bir karton parçası ya da soda şişesi gibi nesneler kullanılmaktadır. Bu konudaki örnek projeleri daha önceden sizlerle paylaşmıştık. Bugünkü çalışmada kartondan içi boş bir halka yapılarak ipler bunun üzerine sarılıyor. Çalışmanın en güzel tarafı ponponun tek renk değil rengarenk olması. Bu pratik uygulamayı canlı renklerdeki iplerle yaptığınızda evinizin dekorunu güzelleştirecek harika ponponlar yapmanız mümkün. Daha önceden ponpon yapmayanlar da yazının sonunda paylaşacağımız resimli anlatım sayesinde kolay ponpon yapımı hakkında bilgi sahibi olabilirler. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan renkli ponpon yapımı için gerekli malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • Karton
  • İstediğiniz renklerde yün ipler
  • Makas

Daha önceden böyle bir çalışma yapmamış olanlar renkli iplerden ponpon nasıl yapılır? diye merak ediyor olabilirler. Bu konuyu aydınlatmak adına aşağıda renkli ponpon yapımını adım adım anlatıyoruz. Tüm aşamaları dikkatli bir şekilde yerine getirerek siz de kısa sürede harika bir ponpon yapabilirsiniz.

  • İlk önce ponpon yapımında kullanacağınız ortası delik halkayı yapmakla işe başlayın. Kartonun üzerine bir yuvarlak çizin. Bunun ortasına küçük bir yuvarlak daha çizin.
  • Sonra ortadaki yuvarlak parçayı makas ile dikkatlice keserek çıkarın.
  • Yuvarlak halkayı bu şekilde yaptıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Yün ipleri halkaya şekilde görmüş olduğunuz gibi şeritler halinde sıkı bir şekilde dolayın. Ponponun dolgun ve güzel görünmesi için birkaç kat dolamanız gerekiyor.
  • İpleri doladıktan sonra makas ile kenarları güzelce kesin.
  • Ortadaki delikten yavaşça çekerek çıkarın.
  • Makas ile aradaki çıkıntı ipleri kestikten sonra rengarenk ponpon kullanıma hazır.

Yün ipleri kullanarak rengarenk bir ponpon yapma fikri hoşunuza gitti ise aşağıda paylaştığımız renkli iplerden ponpon yapımı resimli anlatım bu konuda işinizi kolaylaştırabilir. İsteyenler aynı uygulamayı tek renk ip kullanarak da yapabilirler.

Renkli İplerden Ponpon Yapımı
Renkli İplerden Ponpon Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial